Kompletnie pijany wjechał w 7-letniego chłopca. Drugi pod wpływem prowadził ciągnik

1
Fot. KMP Kalisz
Przed sądem stanie 50-letni mieszkaniec gminy Kobyla Góra, który kompletnie pijany potrącił rowerem 7-letniego chłopca. Ten z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu! Kolejnego pijanego zatrzymano na terenie powiatu kaliskiego. Mając 1,5 promila postanowił wsiąść za kierownicę ciągnika.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Mąkoszyce w powiecie ostrzeszowskim. 50-letni mieszkaniec gminy Kobyla Góra jadąc rowerem, potrącił 7-latka. Ten upadając doznał otwartej rany głowy oraz otarcia brody. Został przewieziony do szpitala. W toku policyjnych czynności okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany. Wydmuchał blisko 4 promile alkoholu. – W związku z powyższym od rowerzysty pobrano krew do badań oraz sporządzono dokumentację celem skierowania przeciwko niemu wniosku o ukaranie do sąd – informuje st. asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy.

1,5 promila alkoholu miał natomiast 50-letni kierowca ciągnika z naczepą, który w takim stanie postanowił wsiąść za kierownicę. Funkcjonariusze zorientowali się, że mężczyzna jest pijany podczas kontroli drogowej. – Policjanci wczuli woń alkoholu od 50-latka siedzącego za kierownicą ciężarówki. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna prowadził auto w stanie w stanie nietrzeźwości – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Mieszkaniec powiatu sieradzkiego stracił już prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick