Komendant z Kępna odwołany. Powodem pomoc policjantów w przeprowadzce urzędu?

0
źródło: Radiu Sud
Mł. insp. Robert Ciesielski nie jest już Komendantem Powiatowym Policji w Kępnie. Został zdymisjonowany przez swojego przełożonego - Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Piotra Mąkę. Decyzja o dymisji została podjęta po tym, jak kilku funkcjonariuszy w godzinach pracy pomagało przy przenoszeniu dokumentów z remontowanego Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Czy to miało wpływ na decyzję o dymisji? Tego komenda wojewódzka dokładnie nie wyjaśnia.

Komendant Powiatowy Policji w Kępnie mł. insp. Robert Ciesielski został zdymisjonowany. Taką decyzję podjął Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, insp. Piotr Mąka. Jak informuje biuro prasowe KWP, “Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, aby podjąć decyzję o odwołaniu, zawsze bierze pod uwagę szeroką ocenę służby. Kompetencje i doświadczenia dotychczasowego komendanta policji w Kępnie są bezsporne, ale uznał, że wypełnił on misję”.

ZOBACZ TEŻ: Zmarł kolejny noworodek w kępińskim szpitalu. Mamy oświadczenie placówki

Decyzja o dymisji została podjęta 27 listopada, a więc po tym, jak kilku policjantów z kępińskiej komendy pomagało w przenoszeniu dokumentów z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Jak informuje urząd, zostali poproszeni o pomoc przez starostę kępińskiego, który miał się kontaktować w tej sprawie z komendantem policji.

Do internetu trafiło nagranie, na którym widać, jak funkcjonariusze w mundurach i zielonych kamizelkach odblaskowych przenoszą kartony pełne dokumentów. Sprawą zainteresowały się media. O nietypowej pomocy, którą rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie nazywa “bardzo dobrą współpracą ze starostwem”, dowiedział się także komendant wojewódzki w Poznaniu. Insp. Piotr Mąka zdecydował się wyciągnąć konsekwencje w postaci dymisji. Biuro prasowe KWP nie potrafi jednoznacznie wskazać, czy przyczyną odwołania ze stanowiska mł. insp. Roberta Ciesielskiego było wyrażenie zgody, aby kilku policjantów pomogło w przeprowadzce powiatowego inspektoratu. “Trudno powiedzieć, czy to było decydujące w związku z dymisją” – informują.

ZOBACZ TEŻ: Nie miał biletu więc został pobity? Groźna sytuacja w autobusie KLA

– Do czasu wyznaczenia nowego oficera do objęcia stanowiska komendanta KPP Kępno, powierzenie obowiązków pełnienia tej funkcji otrzymał podinsp. Mirosław Wiśniewski – informuje st. post. Rafał Stramowski, oficer prasowy kępińskiej policji. Wiśniewski pełnił do tej pory funkcję pierwszego zastępcy komendanta. Na razie nie wiadomo, czy przejmie obowiązki w pełnym wymiarze. Komendant wojewódzki nie podjął też jeszcze decyzji, w której komendzie i jakie obowiązki będzie pełnił zdymisjonowany mł. insp. Robert Ciesielski.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick