DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Nie miał biletu, więc został pobity? Groźna sytuacja w autobusie KLA

Do szarpaniny doszło na przystanku w Nowych Skalmierzycach. Młody mężczyzna jechał bez biletu i nie chciał poddać się kontroli. – Nie nazwałabym tego pobiciem, ale raczej szarpaniną. Na nagraniu z monitoringu widać, że faktycznie podróżujący został popchnięty na tylną szybę autobusu – informuje Karolina Skrzypczyńska, p.o. prezesa zarządu Kaliskich Linii Autobusowych.

Spółka informuje, że podjęła już wszystkie możliwe kroku w tej sprawie. – Powiadomiliśmy prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Kontroler został zwolniony dyscyplinarnie. Karę finansową ponieśli pozostali dwa kontrolerzy, którzy byli bierni wobec całej tej sytuacji – dodaje Skrzypczyńska.

Kaliskie media informują o tym, że kierowca nie chciał wezwać policji. Zarząd spółki zaprzecza tym informacjom i powołuje się na zabezpieczony monitoring. – Kamera zarejestrowała telefon kierowcy autobusu na policję. Złożył też stosowne wyjaśnienia. Według naszej opinii wykonywał wszystko zgodnie z procedurami – wyjaśnia p.o. prezesa.

KLA ma w planach wprowadzenie kamer we wszystkich autobusach należących do spółki. Oczekują właśnie na opinię prawną w tej sprawie. Poszkodowany w tej szarpaninie póki co nie zgłosił się do zarządu spółki.

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • A
  A.N

  wtorek, 3 grudnia, 2019

  Kanar < najstarszy zawód świata

  Odpowiedz
 • M2
  Maria 2409

  wtorek, 3 grudnia, 2019

  Nie dzwonił na policję tylko do swojego dyspozytor ,a ten z kolei kazał jechać dalej .Przestraszony chłopak wyszedł z autobusu.Był kopany i podduszany, a głową tłukł o wnetrze autobusu
  Pani prezes czy tak można postępować z dziećmi, co by Pani zrobiła gdyby przytrafiło się to komuś znajomemu lub dziecku.

  Odpowiedz
 • Z
  Zdzisław

  wtorek, 3 grudnia, 2019

  Jak widać na załączonym obrazku wszystkie postępowania niezgodne z prawem są dobre o ile nie dotyczą kogoś nam bliskiego. Uważam, że najwyższy czas te praktyki ukrócić. Pozdrawiam serdecznie i myślę ,ze czas najwyższy skończyć z nadużywaniem siły przez różne służby.

  Odpowiedz
 • G
  Gosc

  środa, 4 grudnia, 2019

  Jesteście pewni że nie dzwonił bo ktoś by się zdziwił jak by się okazało że jest zarejestrowane połączenie na policję.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz