Nie miał biletu, więc został pobity? Groźna sytuacja w autobusie KLA

4
Fot. kla.com.pl
Do pobicia 14-latka podróżującego bez biletu miało dojść w autobusie linii 19E Kaliskich Linii Autobusowych. Pojazd poruszał się na trasie Ostrów Wielkopolski-Kalisz, a do incydentu miało dojść na przystanku w Nowych Skalmierzycach.

Do szarpaniny doszło na przystanku w Nowych Skalmierzycach. Młody mężczyzna jechał bez biletu i nie chciał poddać się kontroli. – Nie nazwałabym tego pobiciem, ale raczej szarpaniną. Na nagraniu z monitoringu widać, że faktycznie podróżujący został popchnięty na tylną szybę autobusu – informuje Karolina Skrzypczyńska, p.o. prezesa zarządu Kaliskich Linii Autobusowych.

Spółka informuje, że podjęła już wszystkie możliwe kroku w tej sprawie. – Powiadomiliśmy prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Kontroler został zwolniony dyscyplinarnie. Karę finansową ponieśli pozostali dwa kontrolerzy, którzy byli bierni wobec całej tej sytuacji – dodaje Skrzypczyńska.

Kaliskie media informują o tym, że kierowca nie chciał wezwać policji. Zarząd spółki zaprzecza tym informacjom i powołuje się na zabezpieczony monitoring. – Kamera zarejestrowała telefon kierowcy autobusu na policję. Złożył też stosowne wyjaśnienia. Według naszej opinii wykonywał wszystko zgodnie z procedurami – wyjaśnia p.o. prezesa.

KLA ma w planach wprowadzenie kamer we wszystkich autobusach należących do spółki. Oczekują właśnie na opinię prawną w tej sprawie. Poszkodowany w tej szarpaninie póki co nie zgłosił się do zarządu spółki.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Nie dzwonił na policję tylko do swojego dyspozytor ,a ten z kolei kazał jechać dalej .Przestraszony chłopak wyszedł z autobusu.Był kopany i podduszany, a głową tłukł o wnetrze autobusu
    Pani prezes czy tak można postępować z dziećmi, co by Pani zrobiła gdyby przytrafiło się to komuś znajomemu lub dziecku.

  2. Jak widać na załączonym obrazku wszystkie postępowania niezgodne z prawem są dobre o ile nie dotyczą kogoś nam bliskiego. Uważam, że najwyższy czas te praktyki ukrócić. Pozdrawiam serdecznie i myślę ,ze czas najwyższy skończyć z nadużywaniem siły przez różne służby.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick