Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu odwołany

3
źródło: nik.gov.pl
Ministerstwo Sprawiedliwości zdecydowało o odwołaniu ze stanowiska Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. Ma to mieć związek z raportem Najwyższej Izby Kontroli, w którym wskazano, że doszło w nim do nieprawidłowości w związku z przetargiem na budowę toru przeszkód.

Ogłoszona lista nieprawidłowości w ośrodkach szkolenia służby więziennej, którą wraz z raportem przedstawiła Najwyższa Izba Kontroli, dotyczyła także naszego terenu, a dokładnie kaliskiej placówki. Urzędnicy stwierdzili, że doszło w niej do nieprawidłowości w związku z przetargiem na budowę toru przeszkód. Jak poinformowali, kosztował on niemal 370 tys. zł, a zdaniem biegłego powołanego przez NIK, powinien pochłonąć maksymalnie 65 tys. zł.

CZYTAJ: Szokujący raport NIK-u. Mieli zbudować tor przeszkód za 65 tys. zł – zbudowali za niemal 370 tys. zł…

Najwyższa Izba Kontroli złożyła zarówno w tej sprawie, jak i w 15 innych, zawiadomienie do prokuratury dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa. Raport został opublikowany we wtorek i przedstawiony mediom podczas konferencji prasowej. Do tez w nim zawartych odniosło się Ministerstwo Sprawiedliwości, które wydało oświadczenie. Można w nim przeczytać, że – zdaniem resortu – „formułowane przez NIK pod kierownictwem nowego prezesa Mariana Banasia zarzuty dotyczące realizacji programu „Praca dla więźniów” są bezpodstawne. Program ten był i jest prowadzony zgodnie z obowiązującym prawem, transparentnie i przy poszanowaniu środków publicznych. Jego realizacja to ogromny sukces. Obecnie pracuje aż o 13 tys. więcej więźniów niż w 2015 roku”.

Na tym ministerstwo nie poprzestało. W czwartek jego przedstawiciele poinformowali, że pracę stracił Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. Od środy zarówno w Kaliszu, jak i we Wronkach, gdzie znajduje się ośrodek bezpośrednio realizujący budowę toru przeszkód, rozpoczęto kontrolę. Raporty podsumowujące te prace miały trafić na biurko wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika.

Ppłk Ryszard Czapracki został powołany na stanowisko Komendanta COSSW w Kaliszu 6 marca 2017 roku. Wcześniej sprawował funkcję zastępcy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Poznaniu.

ZOBACZ TEŻ: Zdymisjonowany komendant policji z Kępna dostał pracę w Kaliszu

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

 1. 16
  7

  Wybrańcy PIS kręcą lody – a Szydło mówiła- ,, wystarczy nie kraść ,, – a ,, dobra zmiana ,, kradnie ,, legalnie,, na potęgę – nazywając się ,, dobrą zmianą ,, – ! Hipokryzja PIS do potęgi !

  • 9
   7

   Jolcia – masz 100% racji! Żeby tylko w maju wszystkim się oczy otworzyły… bo się nie pozbieramy po PIS-ie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick