Zdymisjonowany komendant policji z Kępna dostał pracę w Kaliszu

0
Komenda Miejska Policji w Kaliszu / fot. wielkopolska.policja.gov.pl
Raptem kilka dni czekał na przydzielenie nowych obowiązków mł. insp. Robert Ciesielski pełniący do niedawna funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie. Jak informują przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, jego nowym miejscem pracy jest Komenda Miejska Policji w Kaliszu.

Mł. insp. Ciesielski został zdymisjonowany pod koniec listopada po wyjściu na jaw głośnej sprawy pomocy, jakiej na jego polecenie udzielili policjanci Powiatowemu Inspektoratowi Nadzoru Budowlanego w Kępnie. Na nagraniu, które trafiło do mediów widać, jak funkcjonariusze w strojach i odblaskowych kamizelkach przenoszą kartony z dokumentami z remontowanej części budynku. Biuro Prasowe komendanta wojewódzkiego nie potwierdza, że ta sytuacja miała wpływ na decyzję o dymisji.

>> Komendant z Kępna odwołany. Powodem pomoc policjantów w przeprowadzce urzędu? <<

Początkowo nie było wiadomo, jakie obowiązki zostaną przydzielone mł. insp. Robertowi Ciesielskiemu. Teraz wiadomo, że jego nowym miejscem pracy jest kaliska komenda, a zakres obowiązków, którymi będzie się zajmował jest związany z szeroko pojętą kontrolą.

Pełniącym obowiązki komendanta kępińskiej policji jest na razie podinsp. Mirosław Wiśniewski, który dotychczas był zastępcą. mł. insp. Roberta Ciesielskiego. Komendant wojewódzki nie zdecydował jeszcze, kto zajmie to stanowisko na stałe.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick