Kolejny tydzień skróconej pracy urzędników?

6
W zeszłym tygodniu informowaliśmy o skróconych godzinach pracy urzędników w naszym regionie. Decyzje te miały obowiązywać do końca tygodnia. Temperatura jednak nie odpuszcza więc ponownie sprawdziliśmy, czy urzędnicy przez najbliższe dni także będą pracować krócej.

ZOBACZ: Urzędnicy pracują krócej, bo bez klimatyzacji nie da się wytrzymać

Na pewno mniej godzin w pracy spędzą urzędnicy z Ostrowa Wielkopolskiego. – Do piątku włącznie pracujemy zmianowo po sześć godzin. Interesantów informujemy, że nie zmieniają się godziny pracy urzędu. Będzie on dalej otwarty od 8.00 do 16.00. Zapadła decyzja, że część pracowników przychodzi do pracy na 8.00 i kończy ją o 14.00, a pozostali na 10.00 i skończą pracę o 16.00 – powiedział portalowi wlkp24.info Artur Kołaciński z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Urzędnicy w Jarocinie będą pracować w normalnych godzinach. – Pomieszczenia są klimatyzowane i nie ma potrzeby skracania godzin pracy urzędników – informuje pełnomocnik burmistrza Jarocina.

W Pleszewie sytuacja jest monitorowana na bieżąco. – Decyzja zostaje podjęta w momencie, kiedy termometry zbliżają się do 30 stopni. Wtedy burmistrz decyduje o zamknięciu urzędu godzinę szybciej, czyli o 14.30. W środę i czwartek temperatura ma być bardzo wysoka i jeśli burmistrz będzie widział, że pracownicy nie dają rady, to wtedy na pewno zostaną skrócone godziny otwarcia urzędu – zapowiada Anna Bogacz, rzecznik prasowy Urzędu Gminy i Miasta Pleszewa.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

W Krotoszynie większość pomieszczeń w urzędzie jest klimatyzowana i nie przewiduje się skrócenia czasu pracy urzędników.

Urząd gminy Kobyla Góra (pow. ostrzeszowski) przedłuża krótsze godziny pracy urzędu. Poinformował o tym wójt gminy w specjalnym zarządzeniu:

fot. kobyla-gora.pl
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Urząd Miasta i Gminy w Ostrzeszowie (na zdjęciu do artykułu) pracuje normalnie, więc może należałoby raczej zamieścić zdjęcie urzędu, który ma skrócone godziny pracy, bo to zdjęcie wprowadza w błąd …

  2. Jak zostanie rozwiązana kwestia finansowa? Urzędnicy odpracują godziny z których teraz zostają zwolnieni czy zostanie im umniejszona pensja o kwotę wartości ów godzin?

  3. A może by urząd pracował na zmiany , tak jak zwykły pracownik produkcji .Ja pracuję na jedną zmianę i kiedy mam załatwić sprawę w urzędzie jeśli oni pracują krócej mogą przyjść do pracy np od godz 18 do 20 -tej żeby można było załatwić sprawy w urzędzie

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick