Urzędnicy pracują krócej, bo bez klimatyzacji nie da się wytrzymać

13
Wysokie temperatury dają się we znaki wszystkim, ale nie każdy może pozwolić sobie na krótszą pracę. O zmniejszeniu liczby godzin za biurkiem zdecydowało kilku włodarzy. Do końca tygodnia jedni pracują po 6 godzić, a inni przychodzą do urzędu wcześniej, by szybciej z niego wyjść.

Do 14.30 będą pracować niektórzy urzędnicy Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie. Tak wynika z zarządzenia, które właśnie weszło w życie. Skrócony o godzinę czas pracy ma obowiązywać w czwartek i piątek 2 i 3 sierpnia.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Mowa o wydziałach: Budownictwa i Środowiska, Zarządzania Drogami Powiatowymi oraz Biurze Rady Powiatu. Skrócony czas pracy obejmie wyłącznie wydziały, w których nie ma zamontowanej klimatyzacji. – W tych pomieszczeniach, mimo włączonych wentylatorów, utrzymuje się temperatura w okolicach 30 stopni Celsjusza. To daje argument staroście do wprowadzenia w życie zarządzenia o skróceniu czasu pracy, który jest zgodny z przepisami BHP – wyjaśnia Magdalena Kułak, pełnomocnik starosty ostrzeszowskiego ds. kontaktów z mediami.

Podobne zarządzenie wprowadził wójt gminy Kobyla Góra (pow. ostrzeszowski). W tym urzędzie również pracownicy będą mogli szybciej wrócić do domu. „W związku z upałami wprowadzam skrócony czas pracy dla wszystkich pracowników Urzędu Gminy Kobyla Góra w dniach 31 lipca do 3 sierpnia” – czytamy w dokumencie podpisanym przez wójta Wiesława Berskiego. Urzędnicy do końca tygodnia pracują do godz. 14.00. Ta decyzja również jest związana z brakiem klimatyzacji. Krócej pracują wszyscy, bo nie ma jej w żadnych pomieszczeniu. Należy jednak zaznaczyć, że choć urząd w Kobylej Górze zamykany jest wcześniej, wcześniej jest również otwierany, bo o 7.00, a nie jak do tej pory o 7.30.

Z sześciogodzinnego dnia pracy mogą się cieszyć także pracownicy Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Skrócony czas obowiązuje w czwartek i piątek. Tutaj powód jest podobny – brak klimatyzacji w budynku. – Nie ma jednak mowy o tym, by urząd pracował krócej. Po prostu część pracowników przychodzi na 8.00, by wyjść o 14.00, a pozostali na 10.00, aby zakończyć pracę o 16.00. Ciągłość pracy jest więc zachowana – wyjaśnia Artur Kołaciński z biura prasowego ostrowskiego magistratu.

Montaż klimatyzacji jest brany pod uwagę przy okazji termomodernizacji budynku urzędu. Miałaby ona zostać założona na najwyższym piętrze budynku. Jest to jednak melodia przyszłości.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

  1. Jak wyjdą z biur to niech idą na budowy i drogi którymi zarządzają tam będą mieli klimatyzację przy rowie z łopatą lub z taczką z cementem

    • Właśnie widać jak tyrasz, skoro masz czas na wpisywania głupich komentarzy po wszystkich lokalnych portalach. Andrzej daj już spokój…

  2. Znow w dupie zle to idz na bezrobocie zaraz docenisz etat w pracy i w mahle czy urzedzie no chyba ze komus wystarcza do zycia powietrze

    • powiedz rodzinie ze nie bedzie operacji z powodu braku klimy ratowanie zdrowia czy zycia odstawmy na wrzesień może bedzie mniej parnie rodzina cie połknie i na pewno na forum tez bedzie „wyrozumiale” jak zawsze

  3. a drogowcy lub ci na jakis halach czy produkcjach lub w szpitalach to co? oni juz moga zapieprzac po 8 lub wiecej godzin? smiechu warte. siedza przed kompem i wielce narobieni, bez przesady. sa naprawde gorsze warunki niz praca w urzedzie a robic muszą….

  4. Nasze Miasto stać na to żeby urzędnicy pracowali 6 godz. Nasze miasto stać żebyśmy mieli 2 hale sportowe. Nasze miasto stać żeby był basen odkryty czynny 2 miesiące w roku. Taka polityka obecnych władz miasta. Cóż jak to mawiał klasyk „Taki mamy klimat”.

    • Stać nawet by basen był czynny niecałych 30 dni jak w roku 2017. Stać nasze miasto na brudny Rynek, w odróżnieniu od sąsiednich miast. Na utrzymywanie kina na deficycie i wielu jeszcze innych rzeczy. Na spółki jemioły zjadające dochód spółek komunalnych. Dlugo można by jeszcze.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick