DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Kolejny Nigeryjczyk w IV lidze. Grał w Rakowie Częstochowa. Teraz trafił do Pogoni Nowe Skalmierzyce [WIDEO]

Niedawno informowaliśmy, że Peterem Suswamem, który wzmocnił zimą Ostrovię 1909, zainteresował się jeden z ogólnopolskich portali. Dziennikarze tego serwisu okrzyknęli go „hitem transferowym IV ligi”. Niewykluczone, że ich uwagę zwróci kolejny transfer na tym szczeblu wielkopolskich rozgrywek, bo do Pogoni Nowe Skalmierzyce dołączył właśnie Joshua Balogun Kayode.

Josh – jak nazywają go w klubie – ma za sobą występy m.in. w Rakowie Częstochowa (II liga) i KKS-ie Kalisz (III liga), a także GKS-ie Bełchatów (Młoda Ekstraklasa), Bytovii Bytów (II liga), Rozwoju Katowice (I liga) i Agroplonie Głuszyna (III liga). Ostatnio reprezentował barwy Victorii Skarszew (V liga).

CZYTAJ TEŻ: Pogonili Wrześnię i zostali samodzielnymi liderami

28-latek z Nigerii gra na pozycji lewoskrzydłowego, jest obdarzony szybkością, dobrą techniką, umiejętnością dryblingu i ma ofensywne inklinacje. Pozyskano go z nadzieją, że zastąpi kontuzjowanego Daniela Armatysa, który doznał urazu w sparingowym meczu przeciwko Jarocie Jarocin (przegranym 2:3) na początku okresu przygotowawczego.

Zobacz, jak gra Joshua Balogun Kayode

W trakcie występów w KKS-ie Kalisz Josh poślubił wieloletnią partnerkę Beatę o czym rozpisywał się swego czasu kaliski klub, składając życzenia swojemu zawodnikowi. Jak informują przedstawiciele Pogoni Nowe Skalmierzyce, a więc nowego pracodawcy nigeryjskiego skrzydłowego, Joshua jest mieszkańcem gminy Nowe Skalmierzyce. Niewykluczone zatem, że na dłużej zwiąże się z pretendentem do awansu do III ligi.

CZYTAJ TEŻ: eWinner 1. Liga Żużlowa wystartuje zgodnie z planem!

Joshua Balogun i Peter Suswam, o którym wspominaliśmy na początku artykułu, będą rywalizować na tym samym szczeblu rozgrywek. Nie będzie im jednak dane rozegrać meczu przeciwko sobie. Pogoń Nowe Skalmierzyce występuje w grupie mistrzowskiej, a Ostrovia 1909 – w grupie spadkowej wielkopolskiej IV ligi.

Obaj panowie pochodzący z Nigerii mieli jednak okazję grać w przeszłości nawet w jednym klubie. W 2016 obaj zostali zaproszeni na testy do II-ligowej wówczas Warty Poznań. Balogun Kayode trafił tam z KKS-u Kalisz, a Suswam, po tym jak jesienią tamtego roku pozostawał bez klubu. Wcześniej występował w Stali Rzeszów.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz