DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

O nowym piłkarzu Ostrovii 1909 piszą ogólnopolskie media. "Zdobył Młodzieżowe Mistrzostwo Afryki"

„Wielki hit transferowy w IV lidze” – takimi słowami rozpoczyna się artykuł o Peterze Suswamie, nowym piłkarzu Ostrovii 1909. Jeden z dziennikarzy serwisu sportowego portalu o2.pl napisał o przejściu Nigeryjczyka z Victorii Skarszew do biało-czerwonych. O transferze informowaliśmy na początku marca, pisząc także o wzmocnieniach w innych klubach regionu. Peter udzielił także krótkiej wypowiedzi dla Telewizji Proart po pucharowym meczu z Obrą Kościan. W spotkaniu nie wystąpił z przyczyn formalnych, ale dopingował kolegów w wygranym 4:1 meczu.

Peter Suswam to boczny obrońca, dla którego transfer do Ostrovii 1909 jest awansem o szczebel rozgrywkowy. Victoria Skarszew występuje bowiem w V lidze. – Niedawno przeniosłem się do Kalisza. Jakieś dwa lata temu. Grałem i trenowałem w Skarszewie. Poznałem trenera Dziubka, który chciał, żebym dołączył do jego drużyny. Myślę, że to bardzo dobry szkoleniowiec. Chciałem się uczyć i grać od niego. Gra w Ostrovii jest dobrą szansą dla mnie. Porozmawialiśmy z żoną i zdecydowaliśmy o tym, że trzeba spróbować – powiedział nam wówczas Peter.

Dziennikarze ogólnopolskiego portalu zwrócili uwagę na pozyskanie Suswama m.in. ze względu na jego bogatą przeszłość w światowym futbolu. 30-latek grał m.in. w reprezentacji Nigerii. To jedna z najsilniejszych kadr narodowych Afryki. „Jest wychowankiem nigeryjskiego klubu Wikki Tourists FC. Ma na koncie występy w kadrze Nigerii do lat 20, zdobywając z kolegami Młodzieżowe Mistrzostwo Afryki. W 2010 roku rozegrał także dwa mecze pierwszej reprezentacji Nigerii. Całkiem nieźle zaprezentował się na rozgrywanych w Kolumbii Mistrzostwach Świata do lat 20. Nigeria odpadła w ćwierćfinale po dogrywce w meczu z Francją, ale Suswam zagrał we wszystkich meczach i zdobył jedną bramkę” – podaje ostrowski klub.

Nigeryjski obrońca przeniósł się z Afryki do Europy, a konkretnie do Vitorii Setubal, gdzie w ciągu trzech sezonów rozegrał 11 spotkań. W 2014 roku trafił do Polski. Najpierw do Stali Rzeszów. Zapisał się tam złotymi zgłoskami na kartach historii, strzelając niezapomnianego gola w derbowym meczu przeciwko Resovii.

Bramka Petera Suswama w 80. minucie spotkania rozegranego 21 listopada 2015 roku (uwaga, nagranie zawiera wulgarne okrzyki kibiców)

https://youtu.be/eNd921UwJWA

W ekipie Stali Rzeszów zdobył więcej pięknych bramek. Kolejnym trafieniem tego pokroju był gol w spotkaniu z Lublinianką Lublin w 2014 roku.

https://youtu.be/xS80TS8OCxw

Peter Suswam ma pomóc zespołowi w walce o utrzymanie w wielkopolskiej IV lidze. Ostrovia 1909 rozpocznie rundę wiosenną od meczu z Polonią Leszno, który zostanie rozegrany w sobotę o godz. 15.00 na wyjeździe.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • T
    toromistrz

    niedziela, 14 marca, 2021

    Smutne, że w Ostrowie nie mamy piłkarzy, którzy chcą grać w macierzystym klubie tylko wybieraj sąsiednie miejscowości. Może dlatego, że tam jest infrastruktura, a u nas żużlowe pastwisko? 😉

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz