Pogonili Wrześnię i zostali samodzielnymi liderami

Hit tej kolejki IV ligi rozpoczął się koncertowo, bo od gola w 2. minucie, którego autorem był Adam Majewski. Snajper Pogoni dołożył drugie trafienie w 28. minucie, choć przy tym golu można było dopatrzyć się samobójczej bramki i tak też sędziowie odnotowali w protokole, przypisując gola Jakubowi Groszkowskiemu.

Prowadzenie 2:0 zostało utrzymane do przerwy, ale po zmianie stron padło jeszcze więcej bramek w tym honorowa dla Victorii Września. Najpierw jednak wynik na 3:0 podwyższył Kacper Majerz, a cztery minuty później na listę strzelców wpisał się Daniel Kaczmarek. Gdyby trybuna stadionu w Nowych Skalmierzycach mogła się wypełnić kibicami, prawdopodobnie bylibyśmy świadkami niespotykanej wcześniej euforii.

Chwilę dekoncentracji wykorzystał Maciej Szczublewski, który dostał piłkę przed polem karnym i technicznym uderzeniem zmieścił piłkę między słupkiem bramki a rękawicami golkipera Pogoni, ustalając wynik meczu na 4:1.

Oba zespoły do tej pory wspólnie przewodziły w tabeli wielkopolskiej IV ligi, ale od 13 marca samodzielnym liderem jest Pogoń Nowe Skalmierzyce, która ma 52 punkty na koncie.

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Victoria Września 4:1 (2:0)
1:0 – Adam Majewski (2.)
2:0 – Jakub Groszkowski (28.) – bramka samobójcza
3:0 – Kacper Majerz (57.)
4:0 – Daniel Kaczmarek (61.)
4:1 – Maciej Szczublewski (65.)