Kolejni piraci drogowi zatrzymani przez policję

4
Trzech piratów drogowych zostało zatrzymanych w Pleszewie oraz Ostrowie Wielkopolskim przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Prawo jazdy stracili 35-latek, 19-latek oraz 37-latka.

– W Kajewie, w powiecie pleszewskim policjanci zatrzymali 35-latka kierującego volkswagenem Caddy. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 107km/h. Kierowcy zostały zatrzymane prawo jazdy – poinformowała asp. Monika Kołaska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Do zatrzymania nieodpowiedzialnych kierowców doszło też w Ostrowie Wielkopolskim. – Funkcjonariusze zatrzymali 19-latka, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 127km/h. Kierowca stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Upoważnienie do kierowania pojazdami straciła także 37-letnia kobieta, która przy ograniczeniu do 50km/h jechała o 54km więcej – dodała sierż. sztab. Małgorzata Łusiak z ostrowskiej komendy.

Policjanci w dalszym ciągu podkreślają, że jazda przy takiej prędkości stwarza zagrożenie nie tylko dla kierowcy, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Największe zagrożenie to stanowią ci , którzy jadą 30 – 40 na godzinę blokując ruch na drogach . Bardzo często tacy „super fajni” kierowcy blokujący ruch jadą bez świateł lub z telefonem w ręce. Co ciekawe te „żółwie” żeby zatrzymać się przed pasami to zbyt trudne, bo przecież nie wyhamują . Oczywiście nie jest tak ,że żółwie nie przyśpieszają , oczywiście ,że to robią kiedy zapala się żółte , wtedy oni przejadą a cały sznur blokowanych aut zostaje

  2. Sam jeżdżę od ponad roku ponad 20 tys km osobówką miesięcznie tak tyle jeżdżę dwa razy przekroczyłem o 50 na godz w zabudowanym jeździłem bez prawka pytam czy ja jestem niebezpiecznym kierowcom ? Zaznaczam że bez żadnej kolizji drogowej .Nie tylko prawo w Naszym kraju jest beznadziejne porównaj młokosa który odebrał plastik pól roku temu do kierowcy który jeździ bezkolizyjnie od ponad 20 ….sam sobie odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick