Kolejne wsparcie dla ostrowskiego szpitalika

5
Stowarzyszeniowe Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski po raz kolejny pozyskało pieniądze dla najmłodszych pacjentów ostrowskiego szpitala. W piątek na oddziale rehabilitacyjnym dla dzieci prezes stowarzyszenia, Adam Wasiela odebrał symboliczny czek opiewający na kwotę 5 tysięcy euro, przekazany przez przedstawiciela niemieckiej firmy Wernsing. Ten koncern od lat hojnie wspiera małych ostrowian.

W 2012 roku przedstawiciele niemieckiej firmy Wernsing podczas „Gwiazdki na rynku” przekazali stowarzyszeniu „Ostrowianie dzieciom specjalnej troski” historyczna kwotę 100 tysięcy euro. Od tamtej pory koncern regularnie wspiera podopiecznych stowarzyszenia, co roku przekazując większe lub mniejsze dotacje. Sprzęt zakupiony za przekazane pieniądze trafia m.in. na oddział rehabilitacyjny dla dzieci ostrowskiego szpitala, gdzie z roku na rok pacjentów przybywa. Pięć tysięcy euro od niemieckiej firmy to nie pierwsze otrzymane wsparcie. Znakomita większość sprzętów, urządzeń i elementów wyposażenia oddziału  została zakupiona z pieniędzy przekazanych przez stowarzyszenie „Ostrowianie dzieciom specjalnej troski”.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

 1. 3
  1

  Bardzo dobre wiadomości, tylko na tym oddziale czas się zatrzymał już dawno. Kadra może i super, ale zajęcia to porażka, zajęcia na bieżni i rowerku stacjonarnym. Dzieci pobiegać mogą na podwórku i pojeździć na rowerku też. A jeśli chodzi o zajęcia grupowe to niezbyt jest pilnowania ich dokładność. Pokoje masakra, A pokój matki z dzieckiem wola o pomstę do nieba. Brak jest nawet zabawek i gier dla dzieci. A panie na świetlicy to raczej tylko sobie siedzą.

 2. 3
  1

  I tu się z Panią zgadzam tam ida na ilość A nie jakość. Panie w trakcie rehabilitacji na telefonach siedzą A zajęcia to porażka. Już dawno zrezygnowałam z dzieckiem z tamtej rehabilitacji i chodzimy gdzieś indziej i od razu widać efekty.

 3. Niestety zgadzam się z Asia i Mama. Zajęcia grupowe to totalna porażka. Szkoda czasu dzieci i rodziców. Proponowanie dziecku odbycia masażu w wodzie i tzw.”lampek” po zabiegu masażu to jest zart, niestety tam się tak dzieje i to nie sporadycznie (są to zabiegi rozluźniające i powinny być przed masazem – nie trzeba być rehabilitantem aby to wiedzieć).
  Ale chory jest system – jaka płaca taka praca i też mamy obsługę rehabilitantów taką jaką mamy …

 4. Szpital faktycznie porażka, mógłby przejść totalny remont. W salach zimno i nieprzyjemnie. Co do ćwiczeń szału nie ma. A jeżeli chodzi o świetlice to po zmianie pań nauczycielek dużo się poprawiło na lepsze.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick