Kolejne luzowanie obostrzeń przed nami! Niedzielski przedstawił decyzje

6
Fot. twitter.com/Ministerstwo Zdrowia
Wesela i inne imprezy rodzine do 150 osób, dozwolona większa liczba pasażerów w środkach transportu publicznego - to tylko niektóre z obostrzeń, które zostaną poluzowane od 6 czerwca. Minister Zdrowia przedstawił nową sytuację epidemiczną w kraju oraz zapowiedział, że kolejne decyzje, co do luzowania obostrzeń będą podejmowane na okres wakacyjny.

Sytuacja epidemiczna w kraju wydaje się stabilizować. Dobowe raporty wskazują mniej, niż tysiąc zakażeń w kraju. Minister Zdrowia poinformował, że środowe dane to około 600 pozytywnych przypadków w całej Polsce.

Zdecydowano o luzowaniu kolejnych obostrzeń. Będą one obowiązywać od 6 czerwca. Po tym czasie, jeśli sytuacja w kraju będzie spokojna to rząd postanowi o dalszym odmrażaniu. Najprawdopodobniej 7 czerwca zostanie przedstawiony szerszy plan luzowania obostrzeń, który ma objąć okres wakacyjny.

Nowe zmiany od 6 czerwca dotyczyć będą:

– Targów konferencyjnych (1 osoba/15 m2)
– Sal zabaw dla dzieci (1 osoba/15 m2)
– Imprez i zgromadzeń (Zwiększony limit do 150 osób. Do tej pory limit wynosił 50 osób)
– Transportu zbiorowego (75% obłożenia danego środka transportu z obowiązkiem noszenia maseczki)

Niedzielski odniósł się także do otwarcia klubów nocnych. – Nie podjęliśmy jeszcze decyzji w tej sprawie. Tu trzeba będzie w większym stopniu przypilnować zasad reżimu sanitarnego i limitu osób. To jednak zgromadzenia na dużą skalę. Rozmawiamy o tym w kontekście 26 czerwca – powiedział minister zdrowia.

Fot. twitter.com/Ministerstwo Zdrowia
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Co za głup….. i. Wesela do 150 osób!!! A za chwilę lockdown od nowa. Nierząd nie potrafi walczyć z epidemią. Otwierają, wypłaszczają aby za chwilę pozamykać. Wszystko na żywioł, a inne państwa stopniowo luzują i zamykają rozsądnie obserwując. Wyszczepionki powodują warianty, hybrydy coraz nowsze, a w Polsce się wszystko otwiera. Skandal. Otwierać, to przychodnie, nie zgromadzenia i wesela wsiockie do 150 osób!

  2. Po pierwsze, nie tylko „wsiockie” jak to nazwałeś, ale w miastach też są wesela. Po drugie, co z tego że do 150 osób? Wczoraj we Wrocławiu na Polska – Rosja było prawie 20 tysięcy ludzi. W Boże Ciało też będą tłumy na ulicach i nikt nie będzie biegał z linijką czy u każdego uczestnika procesji będzie dystans 1,5 metra. Tylko żeby to pojąć trzeba włączyć myślenie…

  3. A typowamu polaczkowi ciagle źle… czy są obostrzenia srogie to źle bo ograniczają naszą wolność, zmniejszenie obostrzeń też żle… żałosne

  4. A nie ma macie wrazenia, że to luzowanie to takie trochę dziwne nie logiczne w żaden sposób, ale za to będzie na kogo zwalić jak zrobią kolejny lockdown …

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick