Kobyla Góra: Przedszkole zmieni się nie do poznania

0

Przedszkolaki z Kobylej Góry już nie mogą doczekać się końca przebudowy publicznego przedszkola. Remont placówki jeszcze się nie zaczął, ale plany są już znane i teraz wszyscy czekają na pozytywny efekt prac. Nowe przedszkole ma być gotowe we wrześniu 2017 roku. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie unijne.

Projekt należy do tzw. zintegrowanych: aby otrzymać dofinansowanie na rozbudowę, należało również pozytywnie przejść procedurę konkursową i otrzymać wsparcie z działania 8.1.1 Edukacja przedszkolna na realizację projektu "miękkiego", finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. To głównie zajęcia dodatkowe, w tym przypadku logopedyczne oraz doposażenie klas w sprzęt i materiały dydaktyczne. 

Gmina Kobyla Góra, jako jedna z nielicznych, znalazła się w gronie 30 projektodawców, którzy otrzymali dofinansowanie zarówno na projekt "miękki", jak i "twardy" czyli na działanie 9.3.1 – Inwestowanie w rozwój infrastruktury przedszkolnej. Umowę na łączną kwotę 1 686 354,55 zł. podpisał jeszcze w starym roku wójt Wiesław Berski. Przetarg zostanie ogłoszony lada dzień. W połowie marca kończy się gwarancja na docieplenie elewacji budynku, którego termomodernizacja także sfinansowana została lata temu z pieniędzy zewnętrznych.

Na czas remontu przedszkole przenosi się do pomieszczeń pobliskiej szkoły podstawowej. 

Na zdjęciach wizualizacja (4 warianty) frontu przedszkola.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick