Kierownik ostrowskiej ortopedii szkolił amerykańskich lekarzy

16
Fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim
Kierownik ostrowskiej ortopedii dr Mirosław Falis zaprezentował amerykańskim lekarzom doświadczenia związane z leczeniem trudnych zespoleń kości pięty. Wziął udział w Osteosynthese International 2022 - międzynarodowych spotkaniach chirurgów urazowych i ortopedów w Louisville w stanie Kentucky.

WIĘCEJ NA TEMAT OSTROWSKIEJ ORTOPEDII:

Nie po raz pierwszy lekarze pracujący na oddziale ortopedycznym szpitala w Ostrowie Wielkopolskim dzielą się wiedzą z zakresu leczenia trudnych zespoleń kości pięty. W przeszłości tutejszy oddział odwiedzali specjaliści z różnych zakątków świata (Izraelczycy, Somalijczyk, Włosi czy Białorusini). Ostatnio to dr Mirosław Falis, ordynator ortopedii wybrał się w podróż do Stanów Zjednoczonych, by opowiedzieć o innowacyjnych w skali Europy metodach stosowany w Ostrowie Wielkopolskim właśnie tamtejszym lekarzom.

Odwiedził Louisville w stanie Kentucky, żeby tam podzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniami medycznymi. W swoim wystąpieniu pokazałem 10 trudnych przypadków klinicznych spośród ponad pół tysiąca chorych, leczonych w ciągu dziesięciu lat w naszym oddziale. Prezentacja wzbudziła duże zainteresowanie. Cieszyłem się z sukcesu całego mojego zespołu tym bardziej że jako jedyny prezentowałem materiał spoza ośrodka akademickiego, a był on zestawiany z wynikami klinik USA i Europy – powiedział Mirosław Falis.

Ostrów jest liderem tej metody w Polsce i Europie i warto nie tylko się tym chwalić i szkolić innych lecząc pacjentów, ale może także usankcjonować ten wysiłek w inny sposób np. jakąś placówką naukowo-medyczną” – podkreślił starosta ostrowski Paweł Rajski. To właśnie pod powiat podlega szpital w Ostrowie.

O osiągnięciach zespołu z Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu ostrowskiego szpitala pisaliśmy wielokrotnie na przestrzeni lat. Przypominając m.in., że w 2013 roku to właśnie ostrowscy lekarze wykonali pierwszy w Polsce zabieg z zastosowaniem nowatorskiej metody z wykorzystaniem gwoździa śródszpikowego do leczenia skomplikowanych złamań. Tylko w ciągu trzech pierwszych lat wykonano w ostrowskim szpitalu ponad 70 tego rodzaju zabiegów. – Dla wielu lekarzy z Polski i zagranicy jest to wciąż metoda nowa, której chcą się nauczyć, bo widzą w niej przyszłość. Moja wizyta w stanach była związana z kongresem traumatologii. Jest to dla nich metoda bardzo atrakcyjna. Zainteresowali się nią ze względu na niskie ryzyko powikłań i bardzo dobre wyniki, które osiągnęliśmy jako ośrodek, który wykonał ponad 500 takich zabiegów – powiedział Mirosław Falis, kierownik Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządów Ruchu w ostrowskim szpitalu.

Oddział w 2018 roku świętował 50-lecie istnienia. Zobacz, jak wówczas pracę swojego zespołu podsumował jego ordynator.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

16 KOMENTARZE

  1. Tekst trochę mija się z prawdą. Ja w 2008 roku, właśnie na oddziale w Ostrowie, mialem wprowadzony do kości udowej gwóźdź RF (śródszpikowy).

  2. Leczę się u doktora już wiele lat jestem pół roku po endoprotezie kolana która to sprawiła że noga jest jak „nowa”po prostu mistrzostwo świata!ukłony również dla drBeckiego który operował razem z dr Falisem

  3. Ja mam odmienne zdanie byłam po ciężkim wypadku samocowym z licznymi połamania mi kręgosłupa straszny ból skierowanie ponowne na oddział ortopedii .pan ordynator wyszedł na korytarz dokumentację tylko niby przeanalizował .i prosto w oczy mówi że jak by wszystkich przyjmował z bolącym kręgosłupem to by musiał budować dodatkowe skrzydło szpitala

  4. Dr Krystian Pyszel – świetny ortopeda, który operował mnie po skomplikowanym złamaniu nogi. Możemy być dumni z tego, że mamy w Ostrowie takich fachowców.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick