Ortopedzi z Włoch uczyli się w ostrowskim szpitalu

5
Ortopedzi z Rzymu, Mediolanu, Turynu i Sardynii przylecieli do Polski, by nauczyć się w ostrowskim szpitalu operacji innowacyjną metodą gwoździa śródszpikowego, stosowanego w leczeniu schorzeń stopy.

Prekursorami stosowania tej metody w Szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim jest dr Mirosław Falis i jego zespół. Mają oni na swoim koncie już kilkadziesiąt zabiegów tego typu. Jak się okazuje, rozwiązanie, które zdecydował się zastosować lekarz ostrowskiego szpitala, jest na tyle skuteczna, że do Ostrowa przyjeżdżają fachowcy z Europy.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Sposób przeprowadzania zabiegów, o których mowa jest także prezentowany na sympozjach w różnych częściach świata. – Gratulacje dla całego zespołu. Brawo! Oj, gdyby nam się udało wybudować nowe sale operacyjne w nowym skrzydle szpitala, nie byłoby problemu z właściwym ich wykorzystaniem – mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski.

ZOBACZ TEŻ: Noworodek z mamą zaatakowani w Cerekwicy Starej, w czwartek wyjdą z z ostrowskiego szpitala

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Ostrowscy ortopedzi, szczególnie ci przedstawieni na załączonej fotografii, to prawdziwi fachowcy. Wiem to z autopsji. Dlatego proszę, aby niewtajemniczeni powstrzymali się od złośliwych komentarzy na ich temat.

  2. Potwierdzam, dr Falis wspaniały człowiek i bardzo dobry fachowiec !!!!!
    Jestem wdzięczna za wspaniałą opiekę nad moją Mamą.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick