Kierownik drużyny odszedł z klubu. KKS ma już nowego

0
Fot. KKS Kalisz
Krzysztof Tomaszewski po wielu latach zrezygnował z pełnienia funkcji kierownika pierwszego zespołu KKS-u Kalisz. Jego następcą został 28-letni Eryk Woźniak pracujący do tej pory w Unii Janikowo.

KKS Kalisz ma nowego kierownika pierwszego zespołu. Został nim 28-letni Eryk Woźniak, który przeszedł do kaliskiego zespołu z Unii Janikowo, gdzie przez 7 lat pełnił tę funkcję w III-ligowym klubie. Zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Tomaszewskiego.

CZYTAJ: Ogniwo Łąkociny doczekało się gruntownego remontu murawy pierwszy raz od… 1949 roku

Choć klub tego oficjalnie nie potwierdza, niewykluczone, że zmiana nastąpiła w związku z błędem, który wyeliminował KKS z dalszej rywalizacji na szczeblu krajowym Pucharu Polski. Kaliski klub wygrał w meczu 1/32 finału z Koroną Kielce 2:0, ale Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego Polskiego Związku Piłki Nożnej dopatrzyła się, że w tym spotkaniu zagrał nieuprawniony zawodnik. Klub tłumaczył, że nastąpiła zła interpretacja przepisów, ale nie zmieniło to faktu, że KKS dostał walkowera i w kolejnej rundzie zagra jednak Korona.

Za kwestie związane m.in. z karami oraz dyspozycją piłkarzy w tym aspekcie odpowiada właśnie kierownik drużyny. Być może właśnie ten błąd miał wpływ na podjęcie decyzji o rozstaniu się z Tomaszewskim. Jak informuje oficjalna strona klubu, Krzysztof Tomaszewski sam podjął decyzję o zakończeniu współpracy.

Eryk Woźniak pracował m.in. z takimi trenerami jak Jackiem Łukomskim, Adamem Topolskim i Remigiuszem Kusiem, a od października 2017 do czerwca 2018 pełnił funkcję prezesa zarządu Unii Janikowo.

ZOBACZ: Kibicowska grafika na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego. Komu to służy?

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick