Kibicowska grafika na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego. Komu to służy? [WIDEO]

19
Od lat ulice Ostrowa Wielkopolskiego wypełnione są grafiką kibicowską, której z roku na rok, z miesiąca na miesiąc niestety przybywa. Nie wpływa to dobrze na krajobraz miasta, które od lat przechodzi proces rewitalizacji. Przedstawiciele Towarzystwa Piłkarskiego Ostrovia 1909 apelują do wszystkich, którzy mają cokolwiek wspólnego z problemem, żeby zaprzestali swoich działań.

Naklejki na murach, znakach drogowych i latarniach, czy też grafiki na budynkach mieszkalnych i miejskich. Tak od lat wygląda smutna rzeczywistość ostrowskich ulic. I nawet jeśli jest to problem, który według wielu był – jest i będzie, to grupa ludzi zmęczonych takim obrotem spraw jest coraz większa. Najczęściej pod obstrzałem są działacze Towarzystwa Piłkarskiego Ostrovia 1909, którzy odcinają się od tych działań.

Grafiki kibicowskie są coraz większe i w coraz to dziwniejszych miejscach. Przestrzeń publiczna wielu polskich miast zostaje naruszona. Co gorsza, nie wygląda to estetycznie, nawet jeśli dotyczy nagryzionego zębem czasu budownictwa. Niestety, Towarzystwo Piłkarskie Ostrovia, którego herb najczęściej pojawia się na ulicach miasta Ostrowa Wielkopolskiego – ma związane ręce.

Złotego środka, który rozwiązałby problem jeszcze nikt nie wymyślił. Bo nawet jeśli urząd miasta Ostrowa Wielkopolskiego w latach poprzednich próbował zamalowywać szpecące ulice bohomazy, te w kolejnych tygodniach pojawiały się ze zdwojoną siłą.

To wszystko nie wpływa dobrze na opinię Towarzystwa Piłkarskiego Ostrovia 1909, które ma niewiele wspólnego z tym rażącym problemem.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

19 KOMENTARZE

 1. 16
  20

  PseudoPrezesie co dzieje się z drużyną dlaczego nie ma wzmocnień. Prezesie co dzieje się z obiektem zaparowozownia? Prezesie dlaczego pan szkaluje kibiców którzy jeżdżą na mecze za chłopakami do podawania piłek? Dlaczego zawodnicy po zuzlowcach musieli sprzątać reklamy z boiska? Możemy jechać dalej Ale NAM to jest niepotrzebne bo my kochamy OSTROVIE bo OSTROVIA To My!!!

  • 15
   2

   A co ma wspólnego miłość do drużyny z bazgraniem po murach ?! Na czołach sobie wlepki przyklejacie !

 2. 21
  41

  Nagonka na kibiców trwa w najlepsze. Jutro będzie wam przeszkadzać ze na szpital czy schronisko pieniądze zbierają. Na tęczowo mury pomalujcie, dodajcie rysunek męskiego przyrodzenia ubrudzonego od fekaliów

 3. 36
  13

  Wprowadzić przymusowe prace społeczne dla takiego gościa. Jakiegoś na pewno wychwyci monitoring miejski lub patrol policji, straż miejską z wiadomych przyczyn pominę. Prędzej czy później któryś wpadnie i wtedy niech odrabia na rzecz miasta. Maluje, sprząta itp. Kiedyś takie kary były i był porządek. Teraz się nie boją bo za dużo się z nimi cackają. OSTROVIA ma 111 lat i takiego syfu kiedyś kibice nie robili, teraz to są właściwie subkultury pod przykrywką sportu. Zbyt dużo tolerancji powoduje aspolecznosc. Niektórzy mylą demokrację z odpowiedzialnością za swoje czyny.

 4. 29
  11

  Popatrzcie na tych kiboli…. Prosta chołota, to i prosty tok myślenia. Jakim trzeba być ktetynem, żeby szpecić własne miasto. Nie może być ładnej ściany, bo trzeba tam coś nabazgrolić. Albo chodzić po mieście i naklejać jakieś bzdury. Swoją drogą nie wiem, co wydaje się takiemu co te pierdoły wypisuje na ścianie. Że to coś ładnego?

 5. 20
  6

  To nie jest grafika a zwykły wandalizm. Osoby,które bazgrają i niszczą elewacje powinno sie surowo karać -dla przykładu dodatkowe prace społeczne i kamizelki im nałożyć podczas takich prac z napisem” Jestem bezmyślnym niszczycielem”

 6. 10
  6

  Allegro przyjdź na walne przedstaw swój plan na cały klub i zajmij miejsce Prezesa A nie zapomnij że będziesz musiał trochę ,nie więcej niż trochę wyłożyć własnego siana.
  I najważniejsze z tego co się oriętuje to klub ma prawie 300 dzieciaków juniorów itp . Dwie drużyny żeńskie .
  Klub to nie tylko pierwszy zespół !
  NADAL CHCESZ POPROWADZIĆ TEN KLUB GOŚCIU ANONIMOWY

 7. 10
  23

  Dobrze.Widać ze miasto żyje niech pojawiają się wrzuty.A przeszkadza to tylko lewakom i konfidentom społeczniakom.Olac ich.

  • 9
   2

   Jak masz jakąś ścianę w zasięgu wzroku, to weź duży rozbieg i pierd@lnij barana. Jak nie przejdzie to raczej nikt ci nie pomoże.

 8. 13
  8

  Nie widzę tu jednoznacznego odcięcia się od faszyzmu przez klub, za to w materiale pojawia się faszystowski symbol bez jakiegokolwiek komentarza. Boicie się nazwać sprawę po imieniu?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick