Kiedy się przemytnik zamyśli… Takiej wpadki policjanci dawno już nie widzieli

0

70-letni kaliszanin chciał zarobić na kontrabandzie, jednak stres związany z tym procederem, albo zwyczajne roztargnienie, zdusiły ten plan już w zarodku. Mężczyzna przewoził w aucie papierosy bez polskich znaków akcyzy i zaparkował pojazd na osiedlowym parkingu. Wpadł, ponieważ zapomniał zgasić silnika, co zaowocowało interwencją policji.

5 stycznia policjanci z drogówki zostali skierowani na jeden z parkingów przy ulicy Hanki Sawickiej w Kaliszu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że Fiat Seicento zaparkowanych w tym rejonie ma od kilku godzin włączony silnik.

Policjanci po przybyciu na miejsce szybko zlokalizowali pojazd. Okazało się, że właściciel auta zapomniał nie tylko o wyłączeniu silnika, ale również o przewożonym bagażu. W aucie policjanci odnaleźli blisko 30 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji. – Właścicielem nielegalnych towarów okazał się 70-letni mieszkaniec Kalisza. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, kontrabanda trafiła do depozytu. O całym zdarzeniu powiadomiono funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, którzy przeprowadzili dalsze czynności w tej sprawie.

Następnego dnia 70-latek usłyszał zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Odpowie za narażenie na straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy na kwotę blisko 25 tys. złotych. Grozi mu kara 3 lat więzienia, a także wysoka grzywna.

źródło: KMP Kalisz

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick