Kiedy otwarcie dwunastego ronda w Jarocinie?

0
Fot. UM Jarocin
W Jarocinie trwa budowa kolejnego ronda. Jak zapewniają przedstawiciele miasta, prace zbliżają się do końca. Otwarcie skrzyżowania przy Spichlerzu Polskiego Rocka przywróci ruch w tej części miasta. Prawdopodobnie wpłynie też na zmniejszenie korków w związku z tym, że kierowcy są zmuszeni korzystać z ograniczonej liczby dróg, aby dotrzeć do celu.

Mieszkańcy z niecierpliwością wyczekują dnia oddania do użytku ronda przy Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie. Skrzyżowanie ulic: Wojska Polskiego, Poznańskiej i Alei Niepodległości od kilku miesięcy jest rozkopane, a kierujący muszą szukać objazdów. To ważny odcinek trasy komunikacyjnej na terenie miasta. Zamknięcie go oznaczało spore utrudnienia i większe korki w innych częściach Jarocina.

Dokładnie rok temu mieszkańcy czekali na otwarcie innych rond na dawnej trasie od strony Pleszewa w kierunku Poznania. Mowa o skrzyżowaniach ulic: Wojska Polskiego z Wodną oraz Wojska Polskiego ze Św. Ducha.

Rondo przy Spichlerzu będzie szóstym w ciągu byłej DK11 i dwunastym na terenie Jarocina, a już zapowiedziano budowę kolejnego. Tym razem łączącego DK15 z kierunku Wrocławia z ul. Wrocławską wiodącą w stronę Rynku oraz ul. Powstańców Wielkopolskich, którą można wyjechać z miasta w kierunku Pleszewa, Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego. Projekt przebudowy tego skrzyżowania kilka miesięcy temu zatwierdziło Ministerstwo Infrastruktury. Kiedy ruszy ta inwestycja? Tego dokładnie nie wiadomo.

Powstające przy Spichlerzu Polskiego Rocka rondo – jak zapewniają przedstawiciele miasta – ma być zwieńczeniem inwestycji realizowanej w ciągu ulic: Kasztanowa, Do Zdroju, Wrzosowa, Maratońska. Na tym odcinku trwa przebudowa nawierzchni, chodników, budowa ścieżki rowerowej oraz nowego oświetlenia. Inwestycja dotycząca tych dróg wraz z Poznańską i Wojska Polskiego pochłonie niemal 25 mln zł z czego 16 mln zł pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych.

Rondo przy Spichlerzu ma być przejezdne pod koniec października 2021 roku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick