DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Kępno. Miał trzy promile. Zajeżdżał innym drogę

Kępińscy policjanci zostali poinformowali o pijanym mężczyźnie przez jednego ze świadków sytuacji. – Kierowca nissana stwarzał realne zagrożenie w ruchu drogowym, zajeżdżał drogę innym pojazdom, oraz chciał zatrzymać pojazd świadka tego zdarzenia w bardzo oryginalny sposób a mianowicie wyciągnął z samochodu niebieskiego „koguta” i trzymając go w ręce chciał aby jadący za nim pojazd zatrzymał się – tłumaczy sierżant Justyna Niczke, oficer prasowy Komedy Policji w Kępnie.

Świadkowie poinformowali mundurowych o lokalizacji kierowcy i dzięki temu udało się szybko zatrzymać mężczyznę. Badanie stanu trzeźwości dało wynik ponad trzech promili alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat więzienia.

Kierowca poniesie także konsekwencje używania „koguta”. – Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym oraz za używanie sygnałów świetlnych w postaci niebieskich świateł błyskowych zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Kępnie – dodaje Niczke.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz