Kępno. Miał trzy promile. Zajeżdżał innym drogę

0
Pijany kierowca odpowie przed kępińską policją za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Kierował pojazdem mając w wydychanym powietrzu ponad trzy promile alkoholu. Do zatrzymania doszło dzięki czujności i szybkiej reakcji innych kierujących.

Kępińscy policjanci zostali poinformowali o pijanym mężczyźnie przez jednego ze świadków sytuacji. – Kierowca nissana stwarzał realne zagrożenie w ruchu drogowym, zajeżdżał drogę innym pojazdom, oraz chciał zatrzymać pojazd świadka tego zdarzenia w bardzo oryginalny sposób a mianowicie wyciągnął z samochodu niebieskiego „koguta” i trzymając go w ręce chciał aby jadący za nim pojazd zatrzymał się – tłumaczy sierżant Justyna Niczke, oficer prasowy Komedy Policji w Kępnie.

Świadkowie poinformowali mundurowych o lokalizacji kierowcy i dzięki temu udało się szybko zatrzymać mężczyznę. Badanie stanu trzeźwości dało wynik ponad trzech promili alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat więzienia.

Kierowca poniesie także konsekwencje używania „koguta”. – Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym oraz za używanie sygnałów świetlnych w postaci niebieskich świateł błyskowych zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Kępnie – dodaje Niczke.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick