Kanonada na otwarcie sezonu. Piłkarki Ostrovii rozpoczęły ligę z przytupem

Piłkarki Ostrovii 1909 rozgromiły na inaugurację Medyka II Konin aż 6:2, ale nie objęły fotela liderek II ligi kobiet. Jeden zespół strzelił jeszcze więcej goli.

Z wysokiego „C” rozpoczęły sezon 2023/24 piłkarki Ostrovii 1909. Na inaugurację rozgrywek ugościły w Jankowie Przygodzkim Medyka II Konin, ale nie pozwoliły na zbyt wiele rywalkom. Już w 14. minucie gospody objęły prowadzenie za sprawą Marii Gościniak, a chwilę później zrobiło się 2:0 po bramce Gosi Knuły. Rywalki zdołały odpowiedzieć do przerwy tylko bramką autorstwa Amelii Kopp, która strzeliła kilka chwil po Patrycji Golińskiej. Ta wyprowadziła biało-czerwone na prowadzenie 3:0. Bramkę do szatni zdobyła natomiast Maria Gościniak, która rozpoczęła i zakończyła strzelanie przed przerwą.

Po zmianie stron w zespole rywalek doszło do trzech zmian w składzie. Zawodniczki z Konina liczyły jeszcze, że mogą odrobić trzybramkową stratę, ale Aleksandra Krawiec szybko wybiła im te pomysły z głowy strzelając na 5:1 w 58. minucie. Piłkarski Medyka za sprawą Amelii Kopp odpowiedziały chwilę później, ale na niewiele się to zdało przy wyniku 5:2. Wynik spotkania ustaliła w 83. minucie Gosia Knuła.

Mimo tak wysokiego zwycięstwa piłkarki Ostrovii 1909 nie zajęły fotela liderki po 1. kolejce. Okazało się, że jeszcze więcej bramek padło w spotkaniu Królewscy Płock – KS Raszyn – 9:1.

Ostrovia 1909 – Medyk II Konin 6:2 (4:1)
6:2 – Małgorzata Knuła (83.)

Ostrovia 1909: Z. Zmyślona – A. Kraszkiewicz, W. Helińska (P. Czerniejewska 60.), W. Świerblewska, A. Grajaszek (K. Stasiak 80.) – P. Golińska (J. Tokar 60.), S. Napieralska, W. Polak – A. Krawiec, M. Gościniak (N. Braun 54.), M. Knuła