DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Kaliszanin Wielkopolskim Rolnikiem Roku 2016

Prezydent Grzegorz Sapiński złożył Jerzemu Jaskule gratulacje w imieniu całej społeczności miasta. – Kalisz słynie nie tylko z historii i dziedzictwa, ale także z biznesu, rozumianego również jako działalność rolnicza. Pan Jerzy Jaskuła jako znakomity gospodarz znalazł się wśród dziesięciu najlepszych rolników województwa wielkopolskiego. Niezmiernie cieszy fakt, że zaangażowanie, wysiłek i pasja rolnika z Kalisza zostały docenione.

Jerzy Jaskuła otrzymał wyróżnienie w kategorii produkcji ogrodniczej o kierunku warzywnictwo. Na swoim ponad 40-hektarowym gospodarstwie prowadzi produkcję zbóż, ziemniaków, kapusty białej i pekińskiej. Dodatkowo w szklarniach uprawiane są pomidory.
Pan Jaskuła prowadzi gospodarstwo od 20 lat. To dla niego nie tylko biznes, ale przede wszystkim zamiłowanie, jak sam podkreślił podczas dzisiejszej wizyty w ratuszu.

W uroczystości wziął udział również Krzysztof Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, reprezentujący organizatora konkursu na Wielkopolskiego Rolnika Roku. – Pan Jerzy Jaskuła jest właśnie jednym z laureatów, którzy w sposób szczególny wyróżniają się bardzo dobrą produkcją, prowadzeniem gospodarstwa, jego rozwinięciem i zastosowaniem nowoczesnych technologii. Bardzo się cieszę, że w gronie laureatów jest po raz pierwszy mieszkaniec Kalisza – mówił wicemarszałek.

Uroczyste gratulacje wspólnie z prezydentem Grzegorzem Sapińskim oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej, Andrzejem Plichtą, złożył sołtys Roman Różalski z Sołectwa Dobrzec. Do gratulacji dla Wielkopolskiego Rolnika Roku 2016 przyłączyli się również wszyscy obecni na Sesji.

źródło: kalisz.pl

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz