DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Kalisz wydłuża godziny pobierania wymazów i apeluje o nieprzychodzenie przed czasem

Coraz więcej skierowań na testy przeciwko COVID-19, coraz dłuższe kolejki i… coraz więcej nerwów, bo oczekiwanie na pobranie wymazu się wydłuża. W kaliskim szpitalu zdecydowano o wydłużeniu godzin pracy punktu wymazowego i wystosowaniu apelu do mieszkańców.

CZYTAJ TEŻ: Nie żyje 10 mieszkańców regionu. Ponad 350 nowych zakażeń

Zlokalizowany przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym punkt pobrań będzie od teraz otwarty również w soboty i niedziele. „Montujemy również plandekową poczekalnię tak, aby można było schronić się przed powiewami zimna” – informują przedstawiciele lecznicy. Zaznaczają jednak, że nie pomieści ona wszystkich. „Nawet nie powinna, bo dbamy o dystans społeczny. Dlatego prosimy państwa, abyście przychodzili na wyznaczone w skierowaniu godziny. Gdy nawet kilka osób przyjdzie wcześniej, robi się kolejka, a dystans społeczny niebezpiecznie się zmniejsza” – podkreśla Paweł Gawroński, rzecznik prasowy szpitala.

Apel został wystosowany m.in. dlatego, że w kolejce oczekującej na pobranie wymazu są zarówno osoby zakażone koronawirusem, jak i zdrowe, choć z objawami pozwalającymi podejrzewać, że są chore na COVID-19. Zwłaszcza, że choroba nie daje jednoznacznych objawów. Z tego powodu nie organizujemy poczekalni wewnątrz szpitala” – wyjaśnia. „Na wymazy zapisują się państwo poprzez system eKolejka stosownie do skierowania wystawionego przez lekarza POZ” – dodaje.

Godziny pracy punktu pobrań przed kaliskim szpitalem:

Poniedziałek: 9:00 – 19:00
Wtorek: 7:00 – 19:00
Środa: 9:00 – 19:00
Czwartek: 7:00 – 19:00
Piątek: 9:00 – 19:00
Sobota: 7:00 – 15:00
Niedziela: 7:00 – 15:00

Jak podaje Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, z danych na 2 grudnia (godz. 9.00) wynika, że zajęte są 1624 łóżka, a 98 osób jest podpiętych do respiratorów.

  • 2232 (1624) – ogólna liczba łóżek dla pacjentów COVID-19 (liczba łóżek zajętych przez pacjentów COVID-19),
  • 131 (98) ogólna liczba respiratorów dla pacjentów COVID-19 (liczba respiratorów zajętych przez pacjentów COVID-19),
  • 757 – liczba decyzji wydanych przez wojewodę nakładających obowiązek na szpitale.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • M
    marek

    czwartek, 2 grudnia, 2021

    Ludzie musicie tyle chodzić na te testy?? Podkręcacie tylko panike rządu/nierządu. Nie możecie jakiejś profilaktyki stosować wcześniej aby nie zachorować?? Jest tyle sposobów w internecie

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz