Już jutro Zuzia Ostój przejdzie przeszczep szpiku!

5
Fot. Archiwum prywatne
Szpik dla Zuzi Ostój jest już w szpitalu, a 11-latka przygotowywana jest do jutrzejszego zabiegu. Czwartek będzie dla dziewczynki i jej najbliższych wielkim dniem - otrzyma ona nowe życie. To efekt miesięcznych rejestracji dawców szpiku w Fundacji DKMS.

Zuzia i jej bliscy o chorobie dowiedzieli się pod koniec maja. Rozpoczęło się od zwykłej morfologii. Potem Zuzia traiła do szpitala z podejrzeniem białaczki. Po długich badań u dziewczynki zdiagnozowano aplazję szpiku. Jedynym ratunkiem dla niej mógł być przeszczep.

CZYTAJ: Zuzia ma 11 lat. Cierpi na ciężką chorobę krwi. Przeszczep jest jedyną szansą. Szukamy dawcy!

Rozpoczęła się walka o życie Zuzi. Walka, w którą zaangażowana była cała rodzina, przyjaciele, media, a także nieznani Zuzi ludzie, którzy postanowili zarejestrować się jako dawcy szpiku poprzez Fundację DKMS.

Opłaciło się! Pod koniec lipca dotarła do nas fantastyczna wiadomość! Znalazł się dawca, który podaruje Zuzi to, co pozwoli jej żyć. O samym dawcy jest niewiele informacji. Wiadomo, że to niespełna 30-letni chłopak, który od razu zgodził się na rozpoczęcie procedury przygotowania do przeszczepu. – To coś niesamowitego, że się udało. Zuzia cieszy się bardzo, tak jak my wszyscy – nie krył radości Szymon Ostój po usłyszeniu informacji.

CZYTAJ: Jest dawca szpiku dla Zuzi Ostój! W pomoc włączyły się setki osób

U Zuzi natychmiast rozpoczął się proces przygotowania do przeszczepu. Początkowo miał odbyć się w pierwszych dniach września, jednak dowiedzieliśmy się, że operacja rozpocznie się w czwartek. – Była u nas pielęgniarka. Powiedziała, że szpik, nowe życie dla Zuzi jest już na oddziale – przekazał nam Szymon Ostój, tata Zuzi.

O dalszych losach Zuzi na pewno poinformujemy na łamach naszego portalu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick