DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jest dawca szpiku dla Zuzi Ostój! W pomoc włączyły się setki osób

O pomoc dla Zuzi Ostój, 11-latki z aplazją szpiku kostnego apelowaliśmy już w czerwcu. Rodzice dziewczynki z dnia na dzień zorientowali się, że ich córka jest chora. Podejrzenie białaczki przerodziło się w pewną diagnozę – aplazja szpiku. Jedyną możliwą szansą na zdrowie i życie dla Zuzi był przeszczep.

Przeczytaj też: Zuzia ma 11 lat. Cierpi na ciężką chorobę krwi. Przeszczep jest jedyną szansą. Szukamy dawcy!

W pomoc Zuzi włączyli się przede wszystkim pracownicy Promax, którzy zadeklarowali chęć współpracy z fundacją DKMS i wspólne zbudowanie bazy potencjalnych dawców szpiku. Wierząc, że uda się znaleźć genetycznego bliźniaka Zuzi zorganizowali około 20 spotkań w całej południowej Wielkopolsce, podczas których do bazy zarejestrowało się 860 osób. Otrzymaliśmy oficjalne wieści od taty dziewczynki – jest dawca szpiku. Niewiele wiadomo o dawcy. Wiadomo, że to niespełna 30-letni chłopak, który od razu zgodził się na rozpoczęcie procedury przygotowania do przeszczepu. – To coś niesamowitego, że się udało. Zuzia cieszy się bardzo, tak jak my wszyscy – nie kryje radości Szymon Ostój. Dodaje, że córka cały czas przebywa w klinice w Poznaniu, gdzie od teraz jest już przygotowywana do przeszczepu. Odbędzie się od prawdopodobnie w pierwszych dniach września. – Wiadomo, jeszcze daleka droga przed nami i później też będzie ciężko. Ale musimy dać radę – mówi pełen nadziei.

To nie koniec działań grupy wolontariuszy – pracowników operatora sieci Promax. Nadal możemy spodziewać się kolejnych „zbiórek” do bazy potencjalnych dawców szpiku. Stoiska Promax i DKMS zobaczymy m.in. w sierpniu w Szczurach (powiat ostrowski) na Święcie Gminy Ostrów oraz we wrześniu na Biegu Przemysława i Biegu Przemusia w Pleszewie. Za kilka tygodniu w Szkole Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim, której Zuzia jest uczennicą, odbędzie się festyn w ramach podziękowania wszystkim zaangażowanym w pomoc.

Losy Zuzi i – mamy nadzieję – same dobre wieści będziecie mogli śledzić na naszym portalu.

Napisz do autora

Komentarze (6)
 • Z
  Znajomi

  poniedziałek, 29 lipca, 2019

  Super trzymamy kciuki

  Odpowiedz
 • M
  Magda

  poniedziałek, 29 lipca, 2019

  Trzymamy kciuki Zuzia. Będzie dobrze.

  Odpowiedz
 • Z
  Znajoma

  poniedziałek, 29 lipca, 2019

  Zuziu kochanie nawet nie wiesz ilu ludzi mocno trzyma za ciebie kciuki i wieży że wyjdziesz z tej okrutniej horoby jako zwycięzca

  Odpowiedz
 • S
  Sławek

  poniedziałek, 29 lipca, 2019

  Zuzia dasz rade

  Odpowiedz
 • K
  Kaśka

  poniedziałek, 29 lipca, 2019

  Zuzia jeszcze będzie przepięknie trzeba tylko włożyć „odpowiednie buty” wiem że wygrasz!pozdrowienia dla rodziców

  Odpowiedz
 • M
  Mika

  środa, 2 października, 2019

  To cudownie, że tylu ludzi zgłosiło się jako dawcy szpiku aby pomóc bliźnim.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz