Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia nie miała łatwego zadania. Obejmując stanowisko w listopadzie ubiegłego roku musiała zmierzyć się nie tylko z drugą falą epidemii, ale także upadającym wizerunkiem szpitala. – Z zaufaniem jest tak, że buduje się je bardzo długo, a traci w jednej minucie. Jeśli chodzi o wydarzenia z przeszłości to myślę, że musimy poczekać na wszystkie wyniki i wnioski organów kontrolujących. Wtedy będziemy mogli coś więcej na ten temat powiedzieć – mówiła Magdalena Puziewicz-Karpiak, prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia.
Prezes OCZ podkreśliła, że odbudowa wizerunku szpitala to jeden z podstawowych celów. – Kiedy przyszłam tu do pracy w listopadzie to było wiele rzeczy bardzo dobrych i były rzeczy, które wymagały poprawy. To nie jest tak, że wszystko było fatalne – dodaje prezes.
CZYTAJ TEŻ: Jest ich 120 na świecie. Szpital w Wolicy będzie pierwszym w Polsce
Zmiany, jakie zaszły w szpitalu dotyczą także kadry medycznej. Nastąpiło pewne przetasowanie. Wielu lekarzy odeszło z pracy, a na ich miejsce pojawili się inni. Z pracą w OCZ pożegnał się m.in. ordynator chirurgii. – Zostały już wyznaczone nowe osoby. Ich nazwiska ogłosimy, jak oddział wystartuje na nowo – mówiła Puziewicz-Karpiak.
Do tej pory w normalnym trybie funkcjonowały tylko dwa oddziały – ginekologiczno-położniczy oraz pediatryczny. Pozostałe zajęte były przez osoby chorujące na COVID-19. Wiemy już, że przed placówką proces odmrażania. – Od 19 maja na terenie szpitala znajduje się 40 łóżek covidowych. Od 22 maja do 13 czerwca liczba łóżek zostanie zredukowana do 23. Od 14 czerwca szpital zostanie w pełni odmrożony – informowała prezes.
Na terenie szpitala działa także punkt szczepień. Wiemy, że do tej pory udało się już zaszczepić 4390 mieszkańców powiatu. Z tego 1704 osoby przyjęły już drugą dawkę. Wśród zaszczepionych dominują kobiety, a grupa wiekowa, która jest najbardziej zainteresowana szczepieniem to osoby w wieku 60-70 lat. – Niestety, najmniejsze zainteresowanie jest wśród młodych. Dokładamy wszelkich starań, które mają na celu zwiększenie liczby szczepionek. Prowadzimy akcję wśród lokalnych przedsiębiorców, by realizować te szczepienia w zakładach pracy. Wiemy, że dużą popularnością cieszą się też szczepienia rodzinne – wyjaśnił Jarosław Iwaszkiewicz, dyrektor do spraw medycznych Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia.
Władze szpitala oraz powiatu zapewniają, że odbudowa wizerunku szpitala jest na dobrej drodze. – My nie mamy w planach budowy kliniki. My mamy w planach posiadania szpitala, który posiada wszystkie wymogi, żeby nie było powodu, by ktoś kiedyś powiedział mieszkańcom naszego powiatu, że w szpitalu nie mają tego, tego i tego – mówił Lech Janicki, starosta ostrzeszowski.
sobota, 22 maja, 2021
Zgony były spowodowane odmowa pomocy. Do dzis nikt nie wyjasnił sprawy i nie poniósł odpowiedzialnosci, w takiej sytuacji kosmetyczne zmiany nic nie dają.