Jesteście niesamowici! 3,5 tony karmy w jeden weekend!

1
Fot. olpna.com.pl
Takiego wyniku nie spodziewał się nikt! Niespełna 3,5 tony karmy udało się zebrać, podczas 9-tej edycji turnieju „OLPNA zwierzakom”. Przy okazji zbierano pieniądze na leczenie Patryka Jarczaka, który będąc w Dubaju musiał zostać hospitalizowany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na ten cel zebrano 605 zł. Oprócz piłki, odbył się również Maraton FITNESS Zwierzakom.

Zakończyła się dziewiąta edycja turnieju „OLPNA zwierzakom”. Inicjatywa powstała w 2011 roku dzięki Patrykowi Płomińskiemu – prezesowi Ostrowskiej Ligi Piłki Nożnej Amatorów. Od tamtego czasu tradycyjnie w ostatni weekend lutego amatorzy i kibice mają okazję spotkać się, rywalizować i – co najważniejsze – pomagać.

Jednak tego, co wydarzyło się w niedzielę, chyba nikt się nie spodziewał. – Stawialiśmy sobie za cel zebranie dwóch ton, a to, co wspólnie zrobiliśmy, to coś pięknego, za co bardzo dziękuję – mówi Patryk Płomiński, prezes OLPNA. Najwięcej karmy zebrała drużyna Hortus Team – prawie 700 kg. Zebrane kilogramy trafią do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim.

Do udziału w turnieju zgłosiło 37 zespołów. Rywalizacja została podzielona na dwa dni. W sobotę rozegrano fazę grupową, a w niedzielę – pucharową. Zwycięzcom turnieju okazała się ekipa Octagon Ogrodex Ostrów, która po rzutach karnych pokonała w finale drużynę OZM Outsiders 2:1.

Już po raz kolejny organizatorzy pokazali, jak łatwo można pomóc. Dzięki hojności uczestników imprezy, udało się zebrać 605 zł na rzecz Patryka Jarczaka z Przygodzic, który musiał być hospitalizowany, będąc na wakacjach w Dubaju. – To jest bardzo fajny wynik. Wczoraj i dziś zbieraliśmy pieniądze na rzecz Patryka, a jutro przelewamy tę kwotę na konto fundacji – dodaje Patryk Płomiński.

ZOBACZ TEŻ: Murem za Patrykiem, czyli koncert charytatywny w ramach pomocy Patrykowi Jarczakowi

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick