Jednolite krzesełka. Kryta trybuna w nowej odsłonie

1
Fot. UM Ostrów
Na trybunie głównej Stadionu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim wymieniono krzesełka. Dotychczasowe niebieskie zastąpiły biało-czerwone, które są takie same, jak na pozostałych trybunach. Kibice żużla po raz pierwszy mogli na nich zasiąść podczas piątkowego meczu Arged Malesy Ostrów z Motorem Lublin w ramach PGE Ekstraligi.

W ramach przebudowy Stadionu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim nie tylko zrealizowano listę wymagań narzuconą prze PGE Ekstraligę żużlową, ale także częściowo zmodernizowano trybunę główną. Mowa o krzesełkach. Dotychczasowe niebieskie zastąpiono biało-czerwonymi z funkcją składania. Dzięki temu obiekt jest bardziej spójny kolorystycznie, niż do tej pory. Jeszcze kilka miesięcy temu na trybunach dominowało kilka kolorów. Oprócz niebieskiego były to” biel, czerwień, a także brąz starych i zniszczonych ławek od ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Wymiana krzesełek na głównej trybunie została wykonana w ramach ostatniego (IV) etapu inwestycji, która pochłonęła prawie 16 mln zł. W praktyce sympatycy żużla przetestowali nowe siedziska podczas piątkowego meczu w ramach PGE Ekstraligi, w którym Arged Malesa Ostrów podjęła zespół Motoru Lublin.

Jak wyliczyli przedstawiciele miasta, od 2017 roku z budżetu samorządu wydano na remonty stadionu 26 mln zł. W tym czasie zainwestowano m.in. w przebudowę trybun, schodów i ścian oporowych, odwodnienie trybuny głównej, montaż windy dla osób z niepełnosprawnościami, warsztat żużlowy dla młodzieżowców (modernizacja pomieszczeń zakup wyposażenia), przeniesienie kas do budynku klubowego z obskurnych budek stojących przy trybunie i zakup plandeki do przykrycia toru żużlowego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick