Jeden pijany uciekał przez policją, drugi pędził w terenie zabudowanym

0
Obywatel Ukrainy może trafić do więzienia nawet na pięć lat. Z kolei 31-letni Polak zatrzymany przez ostrowskich policjantów, stracił prawo jazdy na trzy miesiące. To skutki działań prowadzonych przez policję na terenie południowej Wielkopolski.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie ruszyli w pościg za obywatelem Ukrainy, który na terenie gminy Jaraczewo jechał całą szerokością jezdni. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać przed funkcjonariuszami. – Mundurowi zdołali jednak wyprzedzić uciekiniera w Wojciechowie tuż za przejazdem kolejowym i blokując mu drogę, zmusili do zatrzymania. Przypuszczenia mundurowych, że jedzie on „na podwójnym gazie”, potwierdziły się. Badanie przeprowadzone na zawartość alkoholu wykazało, że kierowca ma go w organizmie prawie 2,4 promila – informuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

>> Niewidomy Leszek został okradziony. Prosi o pomoc, by mógł znowu zarabiać na życie! <<

Okazało się też, że oprócz promili w wydychanym powietrzu, 28-letni Ukrainiec nie posiadał prawa jazdy. – Podczas wykonywania czynności z zatrzymanym, mundurowi ustalili także, że obecnie w jarocińskim sądzie rozpatrywane są dwa inne postępowania przeciwko temu mężczyźnie, dotyczące również kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości – dodaje Zaworska.

Mężczyzna odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu oraz za próbę ucieczki przed policjantami. Może za to trafić do więzienia nawet na pięć lat. Dodatkowo grozi mu 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów i poniesienie odpowiedzialności za popełnione wykroczenia w trakcie ucieczki.

>> Podskarbi: „Może zrezygnujmy z pieniędzy na wycieczki”. Kowalska i Lisiecki: „Nie jeździmy na wycieczki” <<

Kierowcy wsiadający za kierownicę pod wpływem alkoholu to nie jedyna zmora. Kolejną są drogowi piraci. Tych, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekraczają prędkość, jest coraz więcej. Kolejnego z nich zatrzymała ostrowska policja. 31-letni Polak przy ograniczeniu do 50 km/h, jechał z prędkością 119 km/h. – Za popełnione wykroczenie mężczyznę czeka teraz 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Dodatkowo policjanci nałożyli na 31-latka mandat, a jego konto powiększyło się również o 10 punktów karnych – informuje sierż. sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Zima i szybko zapadający wzrok są jeszcze bardziej niebezpieczne zwłaszcza dla pieszych. Tylko w listopadzie na terenie Wielkopolski doszło do 79 wypadków z ich udziałem, a śmierć poniosło 7 osób. Policjanci wciąż apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu, a do pieszych o stosowanie elementów odblaskowych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick