DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jarocin, Grabów nad Prosną i nie tylko. Centrum drive-thru stanęło w kolejnym mieście [ZDJĘCIA]

Mobilny punkt pobrać drive-thru stanął w Jarocinie. Będzie funkcjonował od wtorku do czwartku włącznie, a to dopiero pierwszy z przystanków w południowej Wielkopolsce, w której będzie obecny w najbliższych dniach. Centrum stworzono na parkingu przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie przy ul. Franciszkańskiej 1.

CZYTAJ: W Przygodzicach po 32 latach mają nowy wóz [ZDJĘCIA]

Z badań będą mogli skorzystać nie tylko mieszkańcy powiatu jarocińskiego, ale także ościennych. Centrum zostało podzielone na ścieżkę walk-thru (dla pieszych) oraz drive-thru (dla kierowców i pasażerów bez konieczności wysiadania z auta). Będzie ono czynne od 10.00 do 19.00, a testy są bezpłatne. Osoby zainteresowane badaniem mogą się zarejestrować telefonicznie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pod nr. tel. (61) 65 68 075 od poniedziałku do środy w godz. od 8.00 do 16.00.

Po Jarocinie centrum zostanie rozstawione w Grabowie nad Prosną (14 lipca), a 15 i 16 lipca (środa i czwartek) stanie ono w Rawiczu. – Decyzja ta zapadła w oparciu o prośbę burmistrza Rawicza i starosty, a także potrzeby mieszkańców. – Zachęcamy wszystkich mieszkańców, którzy czują niepokój i objawy do tego, aby przyjechać i poddać się badaniu – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Kolejnym przystankiem na trasie już poza naszym regionem będzie Kościan – 20. miasto na wielkopolskiej mapie, w którym pojawi się centrum pobrań wymazów na obecność COVID-19.

CZYTAJ: Niech wygra najpiękniejszy ogród! Kolejna edycja konkursu trwa!

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • C
    Czytelnik

    wtorek, 14 lipca, 2020

    A pod Ostrowskim szpitalem po badaniach drive-thru stoją puste namioty i zajmują miejsca parkingowe na parkingu a ludzie nie mają gdzie parkować bo na teren szpitala nie wpuszczają teraz pojazdów ze względu na epidemie a inne parkingi w okolicy pełne ustawić miał kto ale posprzątać już nie chyba że to służy jako reklama że były testy i tak sobie to będzie stało

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz