Jak zlokalizować swój telefon i kiedy to rozwiązanie jest przydatne?

0
Lokalizacja swojego telefonu to funkcja przydatna przede wszystkim w sytuacji kradzieży lub zgubienia urządzenia. Obecnie telefony zarówno z systemem operacyjnym Android, jak i iOS można bardzo łatwo zlokalizować. Konieczne jest jednak włączenie odpowiednich funkcji.

Jak zlokalizować swój telefon marki Apple?

Prawie każdy użytkownik smartfona zgubił swój telefon, chociaż na kilka minut. Chodzi o takie sytuacje, gdy telefon wpadł za łóżko, był w drugiej torebce lub starym plecaku. W takich momentach pojawia się ogromny stres, jednak zawsze można poprosić bliską osobę o to, aby zadzwoniła na komórkę. W ten sposób szybko można znaleźć swój smartfon. Znacznie gorzej wygląda sytuacja, gdy telefonu nigdzie nie ma i pojawia się obawa o to, że został skradziony lub po prostu zgubiony na stałe. Jak namierzyć telefon komórkowy przez Internet? W przypadku smartfonów marki Apple, a więc tych z systemem iOS, dostępnych jest kilka rozwiązań. Pierwszym jest namierzenie swojego telefonu z poziomu smartwatcha. Taka opcja sprawdza się świetnie, gdy smartfon ma wyłączone dzwonki, ale znajduje się w pobliżu. Z kolei w sytuacji, gdy pojawia się obawa o kradzież lub zgubienie telefonu w miejscu publicznym, najlepiej namierzyć smartfon przez Internet. Wystarczy skorzystać z chmury iCloud i mieć włączoną usługę „Znajdź mój telefon” lub „Lokalizator”. W ten sposób można zobaczyć dokładną lokalizację urządzenia. Swój telefon można także oznaczyć jako utracony, dzięki czemu na ekranie będzie wyświetlał się komunikat. Możliwe, że uda się trafić na uczciwego znalazcę.

Lokalizacja telefonu z systemem operacyjnym Android

Podobnie wygląda sprawa w przypadku telefonów z systemem Android. W tym wypadku należy skorzystać ze swojego konta Google i kliknąć opcję „Znajdź telefon”. Następnie można telefon odszukać po lokalizacji, zadzwonić na niego lub wylogować się ze wszystkich ustawień. Możliwe jest także zdalne usunięcie wszystkich danych, jednak jest to proces nieodwracalny. Warto dodać, że lokalizację smartfona można zobaczyć wtedy, gdy wcześniej taka funkcja była włączona na urządzeniu.

Kiedy przydaje się lokalizacja telefonu?

Lokalizacja smartfona przydaje się w wielu sytuacjach. Chodzi oczywiście o zgubienie telefonu lub podejrzenie kradzieży. Czasami smartfona nie można znaleźć, a wcale nie znajduje się daleko. Kolejnym przypadkiem jest lokalizacja telefonu swojego dziecka. W takim wypadku trzeba jednak wgrać do smartfona malucha specjalną aplikację i można rozpocząć śledzenie. Przydaje się to w trakcie powrotu dziecka z przedszkola lub szkoły oraz wycieczek.

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick