DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jak stosować booster do twarzy?

Czym jest booster do twarzy?

Booster do twarzy to kosmetyk, którego zadaniem jest doładowanie działania pozostałych produktów – stąd jego nazwa, ponieważ w języku angielskim boost oznacza właśnie doładować. Ale co i jak właściwie doładowuje booster do twarzy?

Przede wszystkim booster do twarzy to kosmetyk wysoce skoncentrowany. Zawiera, podobnie jak inne kosmetyki, minerały, witaminy oraz składniki, które są niezbędne dla skóry lub mają wywierać na nią pozytywne działanie. Związków tych jest jednak bardzo dużo w stosunkowo małej porcji preparatu. Jako że to preparat skoncentrowany, już niewielka ilość wystarcza, aby intensywnie wesprzeć skórę.

Odpowiednio odżywiona, zabezpieczona i pobudzona do regeneracji skóra zyskuje relaksacyjne odprężenie. Po aplikacji boostera Twoja cera będzie też gotowa na wchłonięcie o wiele większej ilości cennych składników i skorzystanie z ich dobroczynnych właściwości.

Kiedy stosować booster do twarzy – rano czy wieczorem?

Poranna pielęgnacja twarzy zajmuje nieco mniej czasu. Po przebudzeniu nie musisz wykonywać demakijażu lub robić peelingów czy innych bardziej wymagających zabiegów. W tym czasie spokojnie możesz nakładać też booster do twarzy.

Jednak szczególnie podczas przygotowania cery do snu, warto uwzględnić booster do twarzy. W trakcie nocy Ty odpoczywasz, a skóra pracuje intensywniej niż w ciągu dnia. Nocą organizm zajmuje się jej detoksykacją. W trakcie snu przyspiesza też krążenie krwi w skórze, przez co staje się „dostępna” dla składników odżywczych. Wieczór jest więc idealną porą na aplikację wszelkich wspomagaczy.

Podsumowując – najlepsze efekty uzyskasz, stosując booster do twarzy dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Jednak jeśli chcesz robić to tylko raz w ciągu doby, potraktuj aplikację boostera jako element wieczornego rytuału!

W którym etapie pielęgnacji nakładać booster?

Booster do twarzy bardzo dobrze wchłania się przez naskórek. Aby nie zaburzać tego procesu, należy aplikować go na czystą, osuszoną skórę. Pamiętając o podstawowym zastosowaniu boostera do twarzy, czyli wzmocnienie działania innych kosmetyków, wydaje się, że powinien być aplikowany w pierwszej kolejności. Jednak wyprzedzają go etapy pielęgnacji, takie jak:

  • demakijaż,
  • ewentualny peeling,
  • tonizacja.

Jak przygotować skórę do aplikacji boostera?

Nieważne, czy zdecydujesz się na stosowanie boostera rano, czy wieczorem, zawsze musisz pamiętać, aby aplikować go na dokładnie oczyszczoną skórę. Zanim sięgniesz po booster do twarzy, wykonaj więc następujące kroki:

  • demakijaż – to jeden z podstawowych kroków pielęgnacyjnych. Intensywny demakijaż wykonuje się głównie wieczorem, w celu usunięcia kolorowych kosmetyków. O tym kroku nie można zapominać, ponieważ skóra nocą musi być odciążona,
  • oczyszczanie – pamiętaj, że oczyszczanie nie jest tym samym, co demakijaż. Po wstępnym usunięciu kolorowych kosmetyków warto zastosować również preparat intensywnie oczyszczający skórę, który wyeliminuje znacznie więcej drobnoustrojów i zanieczyszczeń,
  • tonizacja – żaden kosmetyk nie zastąpi toniku. Taki preparat dba o utrzymanie prawidłowego pH skóry, a to podstawa przy pielęgnacji cery. Tonik normalizuje wydzielanie sebum i zmniejsza ryzyko do powstawania wykwitów. Odpowiednio dobrany ułatwia też odżywienie oraz nawilżenie skóry.

Dopiero po dokładnym oczyszczeniu i tonizowaniu skóry możesz nałożyć booster do twarzy. Zwykle wystarczy niewielka ilość, którą należy równomiernie rozprowadzić na skórze twarzy, ale też szyi i dekoltu.

Booster do twarzy nałożony i co dalej?

Nigdy nie kończ codziennej pielęgnacji twarzy na aplikacji boostera. To preparat skoncentrowany, często o bogatym składzie, ale to nie wystarczy do kompleksowej pielęgnacji cery. Zarówno przed jak i po aplikacji boostera warto poświęcić nieco czasu na wsparcie urody.

Po nałożeniu boostera skóra jest zrelaksowana i idealnie przygotowana do przyjęcia składników aktywnych, zawartych w innych kosmetykach. To najlepszy moment, aby zastosować krem odżywczy i regeneracyjny.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz