Jaja w mieście, czyli Wielkanoc na każdym skwerze [ZDJĘCIA]

2
Fot. fanpage burmistrza Pleszewa Arkadiusza Ptaka
To już wieloletnia tradycja, że na kilka bądź kilkanaście dni przed świętami miasta zyskują wyjątkowy wystrój. Tak jest przed Bożym Narodzeniem, a coraz częściej także przed Wielkanocą. Samorządy prześcigają się w tym, jak "pokolorować" miasta, aby przyciągały wiosennymi i świątecznymi widokami.

Po zimowej szarudze kolejne miasta stają się kolorowe. Zaczęto od sadzenia kwiatów na skwerach. Zdecydowano się na to praktycznie w każdym mieście w regionie. Jeśli jeszcze gdzieś nie widać kwiatów, to wkrótce powinno się to zmienić. Kilka dni temu informowaliśmy, że prace rozpoczęto już w Ostrowie Wielkopolskim. Podobnie postąpiono już w Jarocinie.

Kwiaty to jednak dopiero początek. W reprezentacyjnych częściach miasta coraz częściej stawiane są jajka, zające oraz innego rodzaju ozdoby. Na przykład w Odolanowie, gdzie rozstawiono je w różnych częściach miasta. “Wielkanoc i wiosenna aura jest idealną okazją do tego, aby do codziennie mijanych ulic, placów i parków wprowadzić radosne elementy ozdobne. W Parku 600-lecia oprócz zajęcy można podziwiać również kolorowe pisanki oraz kwiaty” – informują tamtejsi urzędnicy.

W tym samym kierunku podążył Pleszew. Na rynku jajami ozdobiono drzewa, które jeszcze nie wypuściły liści ani kwiatów, a kolejne – zdecydowanie większych gabarytów – postawiono w stojakach. Ozdoby na drzewach są wyjątkowe, bo przygotowane przez dzieci z pleszewskich przedszkoli (zarówno z miasta jak i gminy). Pisanki – jak zdradza burmistrz Arkadiusz Ptak – “zawieszały dobre “duszki” z urzędu”.

Wprawne oko zauważy, że pomiędzy nimi zawieszono również tabliczki z informacjami o tym, które przedszkole stoi za konkretnym wystrojem.

Jedną z atrakcji jest też… kura. “Kokorynka”. Imię dla niej wymyśliła Andżelika Knappe. Propozycji było więcej. Wszystkie zgłoszono w ramach konkursu na fanpage’u burmistrza.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick