DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jaja w mieście, czyli Wielkanoc na każdym skwerze [ZDJĘCIA]

Po zimowej szarudze kolejne miasta stają się kolorowe. Zaczęto od sadzenia kwiatów na skwerach. Zdecydowano się na to praktycznie w każdym mieście w regionie. Jeśli jeszcze gdzieś nie widać kwiatów, to wkrótce powinno się to zmienić. Kilka dni temu informowaliśmy, że prace rozpoczęto już w Ostrowie Wielkopolskim. Podobnie postąpiono już w Jarocinie.

Kwiaty to jednak dopiero początek. W reprezentacyjnych częściach miasta coraz częściej stawiane są jajka, zające oraz innego rodzaju ozdoby. Na przykład w Odolanowie, gdzie rozstawiono je w różnych częściach miasta. „Wielkanoc i wiosenna aura jest idealną okazją do tego, aby do codziennie mijanych ulic, placów i parków wprowadzić radosne elementy ozdobne. W Parku 600-lecia oprócz zajęcy można podziwiać również kolorowe pisanki oraz kwiaty” – informują tamtejsi urzędnicy.

W tym samym kierunku podążył Pleszew. Na rynku jajami ozdobiono drzewa, które jeszcze nie wypuściły liści ani kwiatów, a kolejne – zdecydowanie większych gabarytów – postawiono w stojakach. Ozdoby na drzewach są wyjątkowe, bo przygotowane przez dzieci z pleszewskich przedszkoli (zarówno z miasta jak i gminy). Pisanki – jak zdradza burmistrz Arkadiusz Ptak – „zawieszały dobre „duszki” z urzędu”.

Wprawne oko zauważy, że pomiędzy nimi zawieszono również tabliczki z informacjami o tym, które przedszkole stoi za konkretnym wystrojem.

Jedną z atrakcji jest też… kura. „Kokorynka”. Imię dla niej wymyśliła Andżelika Knappe. Propozycji było więcej. Wszystkie zgłoszono w ramach konkursu na fanpage’u burmistrza.

Napisz do autora

Komentarze (2)
  • X
    XXY

    piątek, 2 kwietnia, 2021

    A w Ostrowie nawet zająca na rynku nie postawili.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz