Ile róż w bukiecie podczas zaręczyn

0
Oświadczyny to jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń w życiu człowieka, zwłaszcza kobiety. Kiedy mężczyzna oświadcza się miłości swojego życia, prosi ją o rękę, mając nadzieję, że podzieli ona jego marzenie o wspólnym życiu jako mąż i żona. Kiedy mężczyzna się oświadczy, często wręcza on jej zapierający dech w piersiach bukiet kwiatów.

Bukiet w propozycji narzeczeństwa jest ważny, ponieważ wzmacnia szczerość propozycji i dodaje jej romantyzmu, którego mężczyzna potrzebuje, aby zdobyć jej serce. Bukiet jest znaczącym romantycznym gestem, który niesie niewypowiedziane przesłanie i symbolizuje jego miłość do niej. Czy często zastanawiasz się, jakie kwiaty byłyby odpowiednie na propozycję bukietu? Ile kwiatów powinieneś dostać? Jakie kolory byłyby najlepsze? Nie martw się, możemy Ci w tym pomóc. Dopilnujemy, aby Twój bukiet był tak wyjątkowy, jak miłość, którą dzielisz z ukochaną osobą. Większość ludzi wybrałaby róże, gdy chcą złożyć propozycję, ponieważ róże są powszechnie znane jako symbol miłości i romansu.

Zobacz także: Bukiet kwiatów i tradycyjne zaręczyny

Symbolika róż

Od dawna, róża to symbol miłości i namiętności, starożytni Grecy i Rzymianie kojarzyli róże z Afrodytą i Wenus, boginią miłości. Używane od setek lat do przekazywania wiadomości bez słów, stanowią również dowód poufności. W rzeczywistości łacińskie wyrażenie „sub rosa” (dosłownie „pod różą”) oznacza coś, co zostało powiedziane w tajemnicy, a w starożytnym Rzymie dziką różę umieszczono na drzwiach pokoju, w którym dyskutowano o sprawach poufnych. Każdy kolor ma odrębne znaczenie: czerwony, róża kochanka, oznacza trwałą pasję; biel, pokora i niewinność; żółty, wyrażający przyjaźń i radość; różowy, wdzięczność, uznanie i podziw; pomarańczowy, entuzjazm i pragnienie; białe liliowe i fioletowe róże symbolizują czar i miłość od pierwszego wejrzenia. Liczba łodyg w bukiecie róż może również wyrażać określone uczucia, miejcie to na uwadze.

Ile róż powinno być w bukiecie zaręczynowym?

W ten sposób przechodzimy do najważniejszej kwestii, mianowicie do tego ile róż powinno być w bukiecie zaręczynowym, żeby owe zaręczyny były jak najbardziej wyjątkowe, a kwiaty pokazały miłość partnera do jego ukochanej?

Okazuje się, że według florystycznej tradycji, liczba 108 róż mówi: “Wyjdź za mnie”. Bukiet nie musi być jednak aż tak duży, albowiem już 9 kwiatów niesie wiadomość: “Z Tobą na zawsze”, 12 – “Bądź moja”, a 21 – “Jestem Ci oddany”. Musicie wiedzieć, że w przypadku kwiatów, również ich ilość niesie pewną symbolikę. Z drugiej strony jednak, musimy zwrócić uwagę na jeszcze jedną, bardzo istotną kwestię. Mianowicie na to, że w tak podniosłym momencie jak zaręczyny, kobieta raczej nie będzie liczyła tego, ile kwiatów znajduje się w bukiecie. O wiele ważniejsze będzie dla niej to, że w końcu zdecydowałeś się jej oświadczyć. Nam pozostaje jedynie trzymać za ciebie kciuki i życzyć ci tego, żeby na to, najważniejsze pytanie w waszych życiach, odpowiedziała po prostu „TAK”. W końcu jest to pierwszy krok, na zupełnie nowej drodze życia.

Zobacz także pierścionki zaręczynowe w sklepie Auroria.pl

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick