DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

II wicewojewoda powołana. Michał Zieliński ponownie postawił na kobietę

Dotarliśmy do informacji dotyczących tego, jaki zakres obowiązków zostanie przydzielony II wicewojewodzie wielkopolskiej Beacie Maszewskiej. Urzędniczka została powołana na to stanowisko w czwartek, 3 lutego przez premiera Mateusza Morawieckiego. Dopiero zapoznaje się z nowymi zadaniami.

Maszewska od lat jest związana ze szkolnictwem i oświatą. Zaczynała pracę jako nauczycielka matematyki, zdobyła też wykształcenie związane z zarządzaniem. Została wicedyrektorem, a później dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Gębicach. Następnie pracowała w administracji rządowej przez 12 lat jako Kurator Oświaty sprawując nadzór pedagogiczny nad szkołami i przedszkolami.

Nic więc dziwnego, że w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu będzie odpowiadać właśnie za oświatę. W skład jej zakresu obowiązków wejdą jednak również inne obszary, nad którymi będzie pełnić nadzór:

 • Państwowa Straż Łowiecka,
 • Wojewódzki Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności,
 • Wielkopolski Kurator Oświaty,
 • Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych,
 • Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa,
 • Państwowa Straż Rybacka w Poznaniu oraz jednostki organizacyjne podporządkowane wojewodzie.

Beata Maszewska urodziła się 12 marca 1965 roku w Czarnkowie. To właśnie w tamtym rejonie rozpoczęła pracę zawodową. – Wielką radość czerpię z tworzenia czegoś innego niż dotąd, z podejmowania nowych wyzwań, które zmuszają do ustawicznego rozwoju. Powołanie na stanowisko II wicewojewody wielkopolskiego traktuję jako ogromne wyróżnienie i zaszczyt, ale jednocześnie jako zobowiązanie do aktywnej pracy na rzecz rozkwitu Wielkopolski – podkreśla.

Napisz do autora

Komentarze (1)
 • A
  Anna

  sobota, 5 lutego, 2022

  Kobieta geniusz, zna się na wszystkim – oświata, łowiectwo, ochrona roślin, nasiennictwo, jakości artykułów rolno-spożywczych… Normalnie Leonardo da Vinci XXI wieku!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz