Gmina Ostrów: Woda zdatna do picia, ale stacja nadal nieczynna

0

Trwa czyszczenie wodociągów stacji uzdatniania wody w Kwiatkowie w gminie Ostrów Wielkopolski. Po wykryciu w sieci pałeczek okrężnicy (tzw. bakterii coli) stacja została wyłączona z użycia, a gospodarstwa domowe podłączone do sieci z Czekanowa. Sanepid potwierdza, że w wodzie w Kwiatkowie nie ma już zanieczyszczenia.

Mieszkańcy korzystają jednak nadal z wody doprowadzanej do Kwiatkowa poprzez stację w Czekanowie. Wszystko z powodu trwających prac porządkowych. Wodociąg podłączony do stacji w Kwiatkowie był chlorowany i skrupulatnie oczyszczany, dlatego nie może nim przepływać woda przeznaczona do spożycia.

– Mieszkańcy Kwiatkowa mogą być pewni, że korzystają z dobrej wody, bo płynie ona do nich z Czekanowa. Stacja uzdatniania w Kwiatkowie na razie pozostaje zamknięta, musimy ją oczyścić. Mamy potwierdzenie z sanepidu, że bakterii już nie ma – poinformował portal wlkp24.info Marcin Siudziński, prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Gorzycach Wielkich.

Gospodarstwa domowe ze Słaborowic i z Młynowa, podobnie jak z Kwiatkowa mają dostarczaną czystą, możliwą do spożycia wodę. Jak się dowiedzieliśmy, uzdatnianie stacji w Kwiatkowie potrwa do końca bieżącego tygodnia.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick