Ginekologia w remoncie. Jak przebiegają prace?

1
Ostrowski oddział ginekologiczny jest kolejnym, który przechodzi generalny remont. Ma być to nie tylko zmiana wyglądu, ale także wyposażenia. Jak przekonują przedstawiciele starostwa, do dyspozycji personelu medycznego będzie sprzęt, który sprawi, że stanie się to jeden z najnowocześniejszych oddziałów w regionie.

Nieporównywalnie wyższy standard i nieporównywalnie lepszy sprzęt, a do tego nowy wygląd. To wszystko ma w sobie zawierać oddział ginekologiczno-położniczy szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, który przechodzi właśnie generalny remont.

Remont tego oddziału był oczekiwany od dawna. Jego nazwa przewijała się praktycznie za każdym razem, kiedy oddawano do użytku kolejne odnowione części szpitala. Wreszcie przyszedł czas i na niego. Umowa pozwalająca przeprowadzić inwestycję została podpisana 20 stycznia, a praca na korytarzach, w salach i poszczególnych innych pomieszczeniach idzie pełną parą mimo pandemii koronawirusa. Wartość prac budowalnych i zakup wyposażenia pochłoną ok. 3,2 mln zł, a pieniądze pochodzą z budżetu powiatu. – Dziękuję starostom, radzie powiatu i zarządowi, że w tak trudnym budżetowo czasie udało się wyasygnować niebagatelną kwotę 3,2 mln na remont oddziału – powiedział Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego szpitala.

CZYTAJ: Stracili dom w pożarze. Ruszyła zbiórka pieniędzy na jego odbudowę

Przedstawiciele starostwa i lecznicy podkreślają, że nie można było pominąć tego oddziału w założeniach dotyczących remontu szpitala, bo cieszy się on dużą popularnością przyszłych matek także z sąsiednich powiatów. Te wielokrotnie zwracały uwagę, że pozostawia on jednak wiele do życzenia m.in. z punktu widzenia standardu. Wśród pacjentek przeprowadzono ankietę. Wynikało z niej, że największą bolączką do tej pory były warunki sanitarne, a więc zbyt mała liczba toalet, pryszniców i wieloosobowe sale. Teraz ma się to zmienić, a komfort pacjentek ma się poprawić. Warto podkreślić, że w ostrowskim szpitala każdego roku przychodzi na świat ok. 2 tys. dzieci. – Od 2010 roku na zakup sprzętu, remonty i inwestycje przeznaczyliśmy z różnych źródeł ok. 70 mln zł. To jest kwota, która robi wrażenie. Dziś łatwiej nam wymienić te oddziały, które pozostały do remontu. Szczególnie cieszę się, że mimo pandemii udaje się realizować zadanie, na które czekało wiele kobiet – wyjaśnia Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Porodówka cały czas funkcjonuje, a ginekologia została przeniesiona do części oddziału neurologicznego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick