Stracili dom w pożarze. Ruszyła zbiórka pieniędzy na jego odbudowę

0
plakat z fanpage'a OSP KSRG Cielcza
Ruszyła zbiórka pieniędzy na zakup materiałów potrzebnych do odbudowania domu pogorzelców z Cielczy (powiat jarociński). Rodzina straciła dorobek życia w nocnym pożarze, do którego doszło z 15 na 16 maja. Znajomi i sąsiedzi postanowili pomóc potrzebującym, bo straty oszacowano na ok. 100 tys. zł.

Takiej tragedii nikt nie chciałby doświadczyć. Ich to jednak spotkało. Środek nocy, rodzina kilka godzin wcześniej położyła się spać. Nagle jednego z domowników obudził zapach swąd, jakby coś się paliło. Zaniepokojony sprawdził, gdzie znajduje się źródło tego zapachu. Okazało się, że ogień trawi ich dom. Wezwano straż pożarną. Mimo akcji ośmiu zastępów, część budynku doszczętnie spłonęła i nie nadaje się do zamieszkania. Dlatego potrzebny jest kosztowny remont, a co za tym idzie – pomoc finansowa, bo rodzina sama nie jest w stanie udźwignąć tego ciężaru. Wstępnie straty oszacowano na ok. 100 tys. zł.

W akcję zbierania pieniędzy dla pogorzelców włączyła się rodzina, znajomi, sąsiedzi, mieszkańcy wsi. OSP Cielcza oraz inne lokalne organizacje zachęcają do wsparcia potrzebujących. Instytucje i mieszkańcy publikują apele o pomoc. Zaangażowani w akcję zadbali o dystrybucję puszek w wielu lokalizacjach, aby każdy, kto chciałby pomóc, mógł w łatwy i wygodny sposób przekazać pieniądze. “Zbiórkę można sprawdzić na stronie zbiorki.gov.pl pod numerem 2020/1613/KS. Puszki znajdują się w sklepach, aptece i w salonie fryzjersko-kosmetycznym oraz w klubie LZS i remizie strażackiej. Od poniedziałku dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin puszki znajdziemy w 10 filiach biblioteki. Puszka znajdzie się także w kinie, w Mieszkowie w Opałku, Cząszczewie u pani sołtys i Osieku u państwa Markiewiczów” – czytany na fanpage’u OSP KSRG Cielcza.

Celem jest zebranie pieniędzy na zakup materiałów oraz innych potrzebnych rzeczy do odbudowania domu pogorzelców z Cielczy. W akcję zaangażowało się ok. 30 wolontariuszy.

Zbiórka potrwa do 30 czerwca. Pieniądze można wpłacać także na konto bankowe udostępnione przez lokalne Koło Gospodyń Wiejskich. Numer konta: 54 8427 0009 0039 8237 2000 0001 z dopiskiem “Pomoc pogorzelcom”.

plakat z fanpage’a OSP KSRG Cielcza
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick