Gdzie na wycieczkę? Nowe ścieżki rowerowe w powiecie

5
Fot. facebook.com/gminaimiastoodolanów
Z Odolanowa do Gorzyc Małych można już dostać się nowo otwartą ścieżką rowerową. Całość trasy liczy cztery kilometry. Większość ścieżki zostało wybudowane z pieniędzy Gminy i Miasta Odolanów. Swój wkład miał także Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Nową ścieżką można już przejechać z Ostrowa Wielkopolskiego do Michałkowa.

Budowa ścieżki była podzielona na trzy odcinki. Dwa z nich (Odolanów-Tarchały Wielkie, Tarchały Wielkie-Gorzyce Małe) wybudowano ze środków gminy. – W Tarchałach Wielkich mamy już drogę wojewódzką i stąd pomoc Urzędu Marszałkowskiego – poinformowało biuro promocji Urzędu Gminy Odolanów. Gmina przeznaczyła na budowę ścieżki 966 tysięcy złotych. Kwota dana z Urzędu Marszałkowskiego to blisko trzy miliony.

Skąd taka rozbieżność kwot? W zakresie prac ze strony Gminy Odolanów było wyłożenie asfaltowej ścieżki. W Tarchałach Wielkich z racji przynależności do Wojewódzkiego Zarządu Dróg wyłożoną ją brukową kostką, postawiono barierki, nowe wiaty przystankowe, poprawiono zjazdy oraz odwodnienie.

Cykliści doczekali się też otwarcia ścieżki rowerowej z Ostrowa Wielkopolskiego do Michałkowa. Projekt ten był realizowany przez miasto wspólnie z powiatem ostrowskim. Wszystko działo się w ramach programu unijnego pod nazwą „Unowocześnienie transportu miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej”. W programie oprócz budowy ścieżek rowerowych, jest ulokowanie samoobsługowych stacji naprawy rowerów. Koszt całego przedsięwzięcia do blisko 4 miliony złotych. Ponad trzy miliony miasto pozyskało z Wojewódzkiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Ile razy będzie jeszcze nagłośniona ścieżka z Michałkowa? Trąbienie o niej było już przed Mistrzostwami w szybownictwie i teraz znowu, bo w KOŃCU ją zrobili do końca? Może za rok będziemy obchodzić rocznice oddania, potem kolejne?

  2. Wszystko cacy, tylko nie dokończono wylewki asfaltowej wzdłuż chodnika. Po drugie brakuje zdjęć z biby która odbyła się na sali wiejskiej gdzie obficie zajadano i pito za nasze podatki. Komedia rodem z Bareji. Komuna wiecznie żywa ale zmienia szyldy by nikt jej nie rozpoznał.

    • Zima idzie, a sukces trzeba było odtrąbić. Dziwnie by było przy zapowiadanym śniegu, wszak ten zaskakuje tylko drogowców.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick