Forum chirurgów dziecięcych [ZDJĘCIA]

2
Fot. Anna Grzesiak
Już po raz szósty w Ostrowie Wielkopolskim spotkali się chirurdzy dziecięcy. Pretekstem do tego było forum tematyczne, w którym uczestniczyli także pediatrzy, lekarze rodzinni oraz lekarze rezydenci i studenci medycyny. Wykłady trwały dwa dni, a odbywały się w Forum Synagoga i w Młodzieżowym Domu Kultury.

Były to kolejne forum zorganizowane w Ostrowie Wielkopolskim. Wzięło w nim udział ok. 80 osób, głównie z Wielkopolski – chirurgów dziecięcych, pediatrów, lekarzy rodzinnych, a także rezydentów i studentów medycyny. Celem była wymiana wiedzy i doświadczeń. – Za każdym razem podczas konferencji zwracamy także uwagę na jakiś aspekt onkologii u dzieci, bo ona przejawia się przez różne płaszczyzny problemów zdrowotnych u dziecka – mówi dr n. med. Witold Miaśkiewicz, ordynator Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej w ostrowskim szpitalu.

Podczas lekarskiego forum przedstawiano także różne przypadki chorób, sposób ich leczenia i ewentualne powikłania. Cała konferencja dotyczyła szerokiego spektrum zachorowań. Nic dziwnego, pacjent pediatryczny to już noworodek czy wcześniak, kilkuletnie dziecko i nastolatek. Z rozpiętością wiekową wśród pacjentów związana jest i wszechstronność leczenia, i wyzwania.

– mówi prof. dr hab. Przemysław Mańkowski, prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Dziecięcej.

VI Wielkopolskie Spotkanie Chirurgów Dziecięcych i V Forum Lekarzy Rezydentów i Studentów Medycyny trwało dwa dni – 27 i 28 września. Pierwszy dzień lekarskiego spotkania poświęcono także jubileuszowi ostrowskiej chirurgii dziecięcej. Ten szpitalny oddział świętuje bowiem w tym roku 50 lat istnienia. Konferencja stała się okazją do wręczenia podziękowań i uhonorowania byłych, jak i obecnych pracowników oddziału. Można było też obejrzeć stare szpitalne kroniki, które prowadzili pracownicy, a do których wpisywali się też młodzi pacjenci.

Spotkania odbywały się w Forum Synagoga i w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Ich organizatorami byli: Wielkopolska Izba Lekarska – delegatura w Ostrowie, Oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej z Centrum Leczenia Oparzeń ostrowskiego szpitala oraz klinika Chirurgii, Traumatologii i Urologii Dziecięcej UM w Poznaniu.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Dr Żelanowska w latach 80 z zespołem uratowała mi życie i nogę przed amputacją,włącznie z przeszczepem skóry ,byłem wtedy 9 letnim dzieciakiem po wypadku ,do końca życia będę jej wdzięczny , Pozdrawiam

  2. Owszem dobrzy specjaliści. Niestety nie wszyscy – niektórzy powinni udać się dawno na emeryturę bo to, że kiedyś robili do ta robotę nie znaczy, że po 30, 40 latach jest tak samo. Błędy lekarskie a młodzi pacjenci cierpią. Przez błąd pseudo lekarza syn już nigdy w pełni sprawny nie będzie. Ręce się trzęsą ale trzeba się trzymać posadki, żeby synalka wcisnąć na swoje miejsce. To jest nieetyczne.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick