Flamenco, zorba, bębny koreańskie. Seniorki tańczą i śpiewają dla WOŚP

0
Pomagać można niezależnie od wieku - z takiego założenia wychodzą seniorzy z Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W dniu 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowali koncert, podczas którego zaśpiewali i zatańczyli w iście europejskim stylu. Było flamenco, zorba i bębny koreańskie - cały przekrój artystycznych aktywności także spoza Starego Kontynentu.

Siedziba Społecznej Akademii Nauk w Ostrowie Wielkopolskim juz po raz kolejny stała się miejscem dziań ostrowskich seniorów.- Tańczące seniorki wyszły z inicjatywą koncertu, ale potem dołączyła się do nas grupa bębnów koreańskich, Zespół Piosenki Sympatycznej i ten koncert bardzo się rozrósł – mówi Maria Wojcieszek, która na co dzień koordynuje zespołem „Tańczące Seniorki” działającym przy Ostrowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

3… 2… 1… Tak gra WOŚP w naszym regionie! [WIDEO, ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJE]

– To nie pierwsza nasza inicjatywa wspierająca Jurka Owsiaka. Czujemy się potrzebni i łączymy pokolenia, bo zależy nam na tym, żebyśmy byli w tym dniu razem – tłumaczy Józef Kozan, prezes Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy podczas koncertu zabrali publiczność w różne zakątki Europy i świata. Był francuski cancan, hiszpańskie flamenco czy dźwięki bębnów rodem z Korei. Wszystko w odpowiednich, tematycznych strojach i w niezwykle radosnej atmosferze.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick