Tak gra WOŚP w naszym regionie! [WIDEO, ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJE]

0
Od soboty zaglądamy do największych miast w naszym regionie, aby pokazać Wam, jak gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wszystko zaprezentujemy Wam na antenie Telewizji Proart, na wlkp24.info oraz w mediach społecznościowych. Bądźcie z nami aż do końca 28. finału WOŚP.

Ruszamy pełną parą z 28. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do końca dnia, a nawet kilka chwil dłużej będziemy informować Was o tym, co dzieje się w Ostrowie Wielkopolskim i całym regionie w ramach WOŚP. Znajdziecie tu zdjęcia i materiały wideo. Zaglądajcie też na fanpage’e portalu i Telewizji Proart oraz na naszego Instagrama! Będzie się działo za Waszą sprawą, bo WOŚP to Wy i to Wy pomagacie? Czy planujecie również w tym roku pobić rekord?

Oglądajcie transmisję z finału w TV Proart i poniżej na wlkp24.info

Chcesz, aby Twój komentarz pojawił się podczas transmisji w Telewizji Proart? Kliknij w ten adres i napisz go pod postem z transmisją – facebook.com/telewizjaproart.nazywo.9

Ile zebrano w regionie do godz. 15.00? Oto najbardziej aktualne informacje:

 • 31 660 zł – Pleszew
 • 24 731 zł – Ostrów Wielkopolski
 • 8 000 zł – Krotoszyn
 • 5 265 zł – Ostrzeszów
 • 3 932 zł – Jarocin

Seniorzy z Ostrowa Wielkopolskiego już pomagają Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Postanowiły to zrobić w iście tanecznym i… egzotycznym stylu. Flamengo? Zorba? Bębny koreańskie? Dla seniorów nie ma rzeczy niemożliwych. Tylko zobaczcie!

WIĘCEJ W OSOBNYM MATERIALE NA WLKP24.INFO – KLIKNIJ TUTAJ

Zajrzeliśmy do Ostrzeszowa, żeby zobaczyć, jak tam przebiega 28. finał WOŚP. Na ulicach dziesiątki wolontariuszy. To oni noszą te ciężkie puszki i odwdzięczają się czerwonymi serduszkami. Jak zwykle można liczyć na młodzież.

Minęła godz. 16.00, zatem mamy zaktualizowane dane dotyczące 

 • 55 083 zł – Ostrów Wielkopolski
 • 51 232 zł – Pleszew
 • 24 000 zł – Krotoszyn
 • 11 825 zł – Jarocin
 • 5 265 zł – Ostrzeszów

W Krotoszynie finał WOŚP rozpoczął się w sobotę punktualnie o godz. 16.00 maratonem pływackim, który zakończył się 24 godziny później. Rozpoczęły go legendy pływania z Pawłem Korzeniowskim (uczestnikiem IO oraz wielokrotnym medalistą MŚ i ME), a także Ryszardem Bugajem z Krotoszyna, który jako pierwszy mieszkaniec z tego miasta wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich (Montreal 1976).

Kwoty na WOŚP rosną z każdą minutą. Liczniki kręcą się nieustannie, więc sprawdzamy po raz kolejny, kto tym razem wysunął się na prowadzenie i do tej pory zebrał najwięcej pieniędzy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej

 • 108 027 zł – Ostrów Wielkopolski
 • 29 158 zł – Pleszew
 • 29 000 zł – Krotoszyn
 • 21 800 zł – Ostrzeszów
 • 18 427 zł – Jarocin

CZEKAMY NA WASZE ZDJĘCIA!!!
Wysyłajcie nam zdjęcia pokazujące, jak pomagacie Orkiestrze! Selfie z puszką? Zdjęcie ze sztabu? A może fotka z serduszkiem? Każde zdjęcie nas ucieszy! Wysyłajcie je na facebook.com/wlkp24, a my stworzymy galerię zdjęć!

Mamy dla Was kilka zdjęć z regionu i z Ostrowa. Zobaczcie, jakie cuda można wylicytować. Część z nich już znalazło nowych właścicieli. Kolejne jeszcze czekają na na prawdę poważne pieniądze.

Nadeszła godz. 20.00, a to oznacza, że czas na światełko do nieba! Oto ono prosto spod Ostrowskiego Centrum Kultury.

Licytacja Złotego Serduszka WOŚP

A po światełku przyszedł czas na rzecz najważniejszą – licytację Złotego Serduszka WOŚP! Szymon Matyśkiewicz wspiął się na wyżyny swoich możliwości, a nie jest tajemnicą, że i bez takich wspinaczek jak nikt inny wyciąga pieniądze z kieszeni licytujących.

No i poszło!

Licytacja przebiegała bardzo sprawnie, a kwota osiągnęła okrągłe 25 tys. zł. Zwyciężczynią została kobieta, która przebiła konkurencję telefonicznie, a następnie – zgodnie z tradycją – siebie. Dokładnie o… złotówkę! I tym sposobem kolejne Złote Serduszko WOŚP zostało zlicytowane. W 2020 roku za 25 001 zł!

Licytacja Złotego Serduszka WOŚP

Opublikowany przez wlkp24.info Niedziela, 12 stycznia 2020

 

Licytacje w Ostrowskim Centrum Kultury idą jak burza, ale nie zapominamy o regionie i zaglądamy też tam. Tym razem po to, żeby sprawdzić, ile do godz. 20.00 udało się zebrać. Tak kształtują się najnowsze wyliczenia:

 • 154 156 zł – Ostrów Wielkopolski
 • 77 224 zł – Pleszew
 • 54 151 zł – Jarocin
 • 47 000 zł – Krotoszyn
 • 31 224 zł – Ostrzeszów

O 21.00 powody do radości mogą mieć szczególnie mieszkańcy Pleszewa, którzy już pobili zeszłoroczny wynik o kilka tysięcy złotych!

Licytacja motocykla żużlowego Grzegorza Walaska

Ten motocykl to marzenie każdego fana żużla. Autentyczny motocykl Grzegorza Walaska na licytacji WOŚP 2020! W OCK-u było kilka osób, które z chęcią przystąpiły do licytacji, a kwota rosła bardzo sprawnie. Włączyli się w nią także anonimowi licytujący, którzy skorzystali z łącza telefonicznego.

I właśnie w taki sposób wylicytowano ten niezwykły motocykl legendarnego polskiego żużlowca. Za jaką kwotę? 16 200 zł!

Poniżej możecie zobaczyć, jak przebiegała licytacja motocykla.

Spływają do nas kolejne kwoty. Możemy już podać wstępne końcowe wyniki kwesty ulicznej, ale na razie z dwóch miast powiatowych:

 • 81 873, 50 zł – Pleszew
 • 62 316 zł – Jarocin

Monitorujemy dla Was, jak przebiega liczenie w regionie południowej Wielkopolski, ale niewykluczone, że zakończy się dopiero za kilka godzin. Dlatego o dokładnych ostatecznych kwotach zebranych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poinformujemy Was w poniedziałek w osobnym artykule na wlkp24.info.

Dziękujemy, że byliście z nami przez cały dzień zarówno na stronie portalu, na naszych kanałach społecznościowych, a także przed odbiornikami oglądając Telewizję Proart! Siema!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick