Fałszywy wnuczek odpowie przed sądem. Oszukał starszą kobietę, która przekazała mu 80 tys. zł

0
Fot. KPP Kępno
40-letni mieszkaniec Poznania, który w 2019 roku odebrał od starszej kobiety 80 tys. zł, odpowie przed sądem. Za udział w oszustwie "na wnuczka" grozi mu do 8 lat więzienia.

Wracamy do sprawy z grudnia 2019 roku, kiedy to oszukano 80-letnią mieszkankę Bralina (powiat kępiński). Jak relacjonuje tamtejsza policja, zadzwoniła do niej kobieta podająca się za córkę, która powiedziała, że jest sprawcą wypadku i potrzebuje pomocy finansowej, po którą zgłosi się inna osoba. – W wyniku śledztwa oraz współpracy funkcjonariuszy udało się wytypować oraz zatrzymać 40-letniego mieszkańca Poznania, który odebrał od starszej kobiety pieniądze w kwocie 80 tys. zł. Podejrzany decyzją Sądu Rejonowego w Kępnie został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia st. post. Rafał Stramowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

Funkcjonariusze kępińskiej komendy zatrzymali mężczyznę wspólnie z policjantami z Poznania, zajmujących się oszustwami metodą “na wnuczka”, bowiem akcja była zakrojona na szerszą skalę.

CZYTAJ: Mieszkańcy Ostrowa nie noszą maseczek. Co na to sanepid i policja?

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick