Fakty i mity dotyczące manicure hybrydowego

2
Ładne i zadbane dłonie to nie tylko nasza wizytówka, ale także nierzadko wskaźnik dobrego samopoczucia. Wizyta u kosmetyczki zmieniła już niejedno życie, a chodzenie na manicure pozwala nam się odprężyć i zrelaksować. Manicure hybrydowy powstał po to, byśmy dłużej mogły cieszyć się pięknem swoich dłoni i zdjąć ze swoich barków, chociaż ten jeden mały ciężar myślenia o malowaniu paznokci.

Czy jednak ten, już nie tak nowy wynalazek jest całkowicie bez wad? Czy można długotrwale używać lakieru hybrydowego bez obawy o swoje zdrowie, ale także o wygląd paznokci? Co jest prawdą, a czego producenci lakierów nam nie mówią?

Co to w ogóle jest lakier hybrydowy? To odmiana klasycznego lakieru, jednak charakteryzuje się dużo mocniejszą pigmentacją i większą intensywnością koloru. Lakier hybrydowy jest dużo trwalszy, nie zawiera bowiem w swoim składzie rozpuszczalników, a o jego wytrzymałości decyduje zmiana konsystencji płynnej na stałą za pomocą utwardzającego światła lampy UV. Taki manicure zwykle składa się z trzech warstw: bazy, lakieru w wybranym kolorze (ta warstwa często bywa podwójna, o ile zależy nam na naprawdę intensywnym nasyceniu) oraz topu. Dobrze nałożony lakier hybrydowy od Cosmetics Zone z UV nie odpryskuje się i nie ściera, a co najważniejsze – nie wymaga czekania, aż kolor wyschnie. Owszem, proces nakładania manicure’u hybrydowego trwa nieco dłużej niż zwykłego lakieru, jednak efekty utrzymują się nawet kilka tygodni!

Hybryda zdjęta… i co dalej?

Jedno z pytań, jakie najczęściej nas nurtują, to czy hybryda niszczy paznokcie? Lakier hybrydowy wnika głęboko w płytkę paznokcia, zwłaszcza że przed nałożeniem należy ją zmatowić pilnikiem, aby efekt był jeszcze trwalszy. Jednak, przy odpowiednim stosowaniu się do zasad, można uniknąć niepożądanych skutków. Przede wszystkim manicure musi być zdejmowany przy pomocy dedykowanych temu produktów – odpowiedniego zmywacza, folii aluminiowej, pilnika lub frezarki i z dozą cierpliwości. Gdy paznokcie są już całkowicie czyste, niezbędne jest zadbanie o to, by mogły się dobrze zregenerować. Nałożenie odżywki na płytkę, oliwki na skórki oraz kremu nawilżającego na całe dłonie i paznokcie zapewni właściwy rezultat. Dobrze jest również pozwolić paznokciom odpocząć kilka dni od kolejnej tak silnej interwencji, a z pewnością odwdzięczą się nam pięknym wyglądem oraz silną kondycją, która utrzyma lakier hybrydowy przez kolejne tygodnie.

Manicure hybrydowy – czy mnie na to stać?

Mitem na temat manicure’u hybrydowego jest również jego wysoka cena. Owszem, regularne wizyty u kosmetyczki mogą odbić się na zasobności naszego portfela, ale przy obecnej dostępności produktów możemy bez problemu otworzyć salon u siebie w domu. W tej alternatywnej sytuacji koszty znacznie maleją. Inwestycją jest zakup lampy UV, zestawu lakierów i środków do usuwania hybrydy oraz pielęgnacji, jednak jest to wydatek jednorazowy. Cena lakieru hybrydowego zależy od producenta, a także od wielkości flakonika, ale warto śledzić promocje czy outlet na stronie lakieryhybrydowe.pl, by zaopatrzyć się w ulubione kolory bez szkody dla domowego budżetu.

Nie taki lakier hybrydowy straszny, jak go malują. Nowoczesne lakiery UV są bezpieczne dla zdrowia oraz, przy odrobinie doświadczenia, bardzo łatwe w użyciu. Najważniejsze chyba jednak jest to, z jaką wygodą wiąże się korzystanie z ich dobrodziejstwa. Trzy czy nawet cztery tygodnie bez malowania paznokci to spokojna głowa na wakacjach, ale także w trakcie wykonywania domowych obowiązków. Każda z nas chce wyglądać pięknie i czuć się świetnie w swojej skórze, a dzięki lakierom hybrydowym jest to na wyciągnięcie ręki przy niedużych nakładach wysiłku i kosztów.

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

2 KOMENTARZE

  1. „manicure musi być zdejmowany przy pomocy dedykowanych temu produktów’ -> Nie lepiej brzmiałoby „odpowiednich produktów”? Ale zdanie nie wyglądałoby na tak „mądre”, prawda? :/

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick