Andżelika Możdżanowska „dwójką” do Parlamentu Europejskiego

9
Andżelika Możdżanowska znalazła się na liście kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Pochodząca z Kępna parlamentarzystka jest obecnie pełnomocnikiem rządu do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Do parlamentu europejskiego startowała już w 2014 roku.

Andżelika Możdżanowska jest pełnomocnikiem rządu do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz wiceministrem inwestycji i rozwoju. Karierę polityczną rozpoczęła w 2011 roku startując jako bezpartyjny kandydat w wyborach do Senatu RP z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. W 2015 roku dostała się do Sejmu RP startując z listy PSL. Pod koniec poprzedniej kadencji opuściła szeregi tej partii, przechodząc do Prawa i Sprawiedliwości.

Przed wyborami samorządowymi w 2018 roku mówiło się, że może wystartować w wyborach na burmistrza Kępna. To właśnie z tego miasta pochodzi parlamentarzystka. W rozmowie z portalem wlkp24.info śmiała się w lipcu, że słyszała też pogłoski na swój temat, jakoby miała zostać ministrem rolnictwa. Te doniesienia nie znalazły ostatecznie odzwierciedlenia w rzeczywistości, ale zmiany w jej karierze zawodowej mogą nadejść już wkrótce.

ZOBACZ TEŻ: Andżelika Możdżanowska powalczy o fotel burmistrza?

Andżelika Możdżanowska znalazła się właśnie na drugim miejscu wielkopolskiej listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Z pierwszego miejsca okręgu nr 7 (Wielkopolska) wystartuje Zdzisław Krasnodębski. Możdżanowska ubiegała się o mandat do PE już w 2014 roku. Zdobyła wtedy 15.791 głosów, co nie pozwoliło jej na zdobycie mandatu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  1. Wypowiedź Możdzanowskiej „PiS kłamał, kłamie i będzie kłamał” jak widać się opłaciła. Gratuluje p. minister umiejetności przystosowawczych.

  2. Z taką buźką, to pasuje wyłącznie do PSL. A właściwie do budynku, który każdy PSL-owiec ma w swoim obejściu. Dla ułatwienia dodam, że nie jest to budynek mieszkalny. Najpierw wylansowała się w jednej partii, a potem poszła do tej, gdzie są profity. Tfu.

  3. Sprzedała się za stanowisko i miejsce na liście do PE. Ciekawe jest również to, że UE w oczach partii jedynie słusznej jest bebe, a jak wybory i kasa to już OK. Oby się dostało ich do PE jak najmniej.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick