Energetycy wciąż walczą ze skutkami nawałnicy

0
Na bieżąco spływają informacje na temat usuwania skutków nawałnicy, która w czwartek wieczorem przeszła nad Południową Wielkopolską. Energetycy jeżdżą już do ostatnich zgłoszeń. Energa odwołała stan awarii masowej.

Pozwoliło nam to oficjalnie odwołać stan awarii masowej. Oznacza też, że dzięki staraniom naszych pracowników wychodzimy na prostą i już wkrótce wszystkie skutki przejścia niszczycielskiej wichury zostaną przez nas usunięte – podkreśla Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Grupy Energa.

Mimo wykonywanych prac, wciąż część lokali mieszkaniowych w Wielkopolsce pozostaje bez prądu. – Mamy informacje na temat braku energii elektrycznej w części mieszkań przy ulicy Krotoszyńskiej w Odolanowie. Mamy jednak zapewnienia, że to kwestia kilku najbliższych godzin, kiedy problem zostanie całkowicie wyeliminowany – mówi Joanna Łuczkanin z Urzędu Gminy i Miasta Odolanów.

Sytuacja podobnie wygląda w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim. Do ostatnich przypadków, energetycy dojeżdżają na bieżąco eliminując problemy z brakiem dostawy energii elektrycznej.

Bieżące informacje o liczbie odbiorców i transformatorów bez zasilnia można znaleźć na stronie http://www.energa-operator.pl/wylaczenia/wylaczenia_biezace.xml.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick