Echa wypadku na A4. Nieumyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym? Kierowca nie przyznaje się do winy

2
Fot. Tomasz Wyciszkiewicz
Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu postawiła kierowcy busa zarzut nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku której zginęło pięć osób, a kolejna odniosła ciężkie obrażenia. Mowa o tragicznym wypadku, do którego doszło w sobotę na autostradzie A4. Wśród ofiar było trzech mieszkańców wielkopolski, a pojazd miał ostrzeszowskie tablice rejestracyjne.

Tragedia rozegrała się na 54. kilometrze autostrady A4 na wysokości wsi Różaniec tuż przy Bolesławcu. Bus, którym jechało sześciu pasażerów uderzył w barierę energochłonną, a następnie dachował. Pięć osób zginęło na miejscu, a kolejna odniosła poważne obrażenia. Poważnie ucierpiał także kierowca, który trafił do szpitala, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Pięć osób nie żyje. Tragiczny wypadek busa z powiatu ostrzeszowskiego na A4 [ZDJĘCIA]

Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora. Znana jest już wstępna opinia biegłego z zakresu wypadków drogowych. Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu informuje, że do zdarzenia doszło na skutek niezachowania należytej ostrożności przez kierowcę oraz braku dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze.

Kierowcy postawiono zarzut nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku czego zginęło pięć osób, a kolejna odniosła poważne obrażenia ciała. – Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu miejscowy sąd zastosował wobec Wojciecha K. trzymiesięczny areszt od dnia zatrzymania – mówi Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Kierowcy grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Busy z tej firmy powinny mieć założone ograniczniki prędkości, bo pseudo kierowcy wożą na śmierć. Parę miesięcy temu wylądowali w rowie w Mąkoszycach. Na S8 jeżdżą jakby im mózg odebrało, czemu nikt nie reaguje? Pasażerowie nie widzą jak ich idiota wiezie na śmierć?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick