Dzwonił funkcjonariusz…… kobieta miała szczęście

1
O dużym szczęściu może mówić 77-letnia mieszkanka Kalisza, która odebrała telefon od mężczyzny podszywającego się pod funkcjonariusza policji. Kiedy kobieta była w drodze do banku, bateria w jej telefonie rozładowała się....

24 października br. o godz. 11:00 na numer stacjonarny telefonu 77-latki zadzwoniła nieznana osoba z informacją, że kurier ma dla niej paczkę. Kiedy kaliszanka oświadczyła, że niczego nie zamawiała dzwoniący poinformował ją, że przesyłka jest już opłacona i poprosił, aby kobieta była w domu około godz. 13:00. Kolejny telefon seniorka odebrała po godz. 12:00.

Ty razem osoba dzwoniąca poinformowała, że jest policjantem i wspólnie z innymi funkcjonariuszami prowadzi akcję przeciwko oszustom działającym metodą na tzw. „wnuczka”. Nieznajomy poprosił 77-latkę o pomoc. Dla uwiarygodnienia swojej historii wskazał, by kobieta zadzwoniła na numer 112 i potwierdziła prawdziwość przekazanych informacji. Kiedy seniorka zadzwoniła pod wskazany numer (wcześniej nie rozłączając połączenia), drugi z oszustów, który odebrał telefon przekonał kobietę, że pomaga w policyjnej akcji. Seniorka spełniła prośbę swojego rozmówcy, zabrała telefon komórkowy i utrzymując cały czas łączność z dzwoniącym udała się do banku. W trakcie dalszej rozmowy oszuści przekonali kobietę, że potrzebują około 7 tys. złotych, w celu zrealizowania akcji skierowanej przeciwko osobom okradającym seniorów.

Kaliszanka może mówić o dużym szczęściu ponieważ uratował ją przypadek. W trakcie kiedy szła do banku rozładowała się bateria w jej telefonie. W ten sposób oszczędności seniorki nie trafiły w ręce oszustów.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick