Dziś Blue Monday. Czy naprawdę jest najbardziej depresyjnym dniem w roku?

3
Fot. pixabay.com
Dziś trzeci poniedziałek stycznia, czyli tzw. Blue Monday - najbardziej depresyjny dzień w roku. Ma on swoich wyznawców, jak i tych, którzy traktują to, jako kompletną bzdurę. Data najgorszego dnia w roku została obliczona za pomocą matematycznego wzoru oraz czynników psychologicznych, ekonomicznych i meteorologicznych.

Termin „Blue Monday” został zapoczątkowany przez brytyjskiego naukowca, który wyznaczył datę najgorszego dnia roku za pomocą wzoru matematycznego. Brał on pod uwagę takie czynniki, jak krótki dzień, niski poziom nasłonecznienia, świadomość niedotrzymania noworocznych postanowień oraz czynniki ekonomiczne (takie, jak zaciągnięte kredyty na zakup bożonarodzeniowych prezentów).

Czynniki meteorologiczne, psychologiczne oraz ekonomiczne zebrane w całość mają spowodować, że trzeci poniedziałek stycznia jest najbardziej depresyjnym dniem w roku.

Blue Monday poddawany jest też sporej krytyce. Według niektórych naukowców uznawany jest za pseudonaukę. Neurobiolodzy nazywają go także „farsą”.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Totalne bzdury,dziś była taka piękna pogoda, mnóstwo słońca więc trudno mówić o zimowej depresji a że kasy brak?No cóż, za tydzień wpłynie na konto.Życzę wszystkim dużo optymizmu i humoru .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick